Wodociąg Marecki

Wodociąg Marecki Sp. z o.o.
ul. Żeromskiego 30, 05-270 Marki

22 781 35 32
22 771 46 93

Unijnie nakręceni, czyli Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Wspólne warsztaty filmowe z plasteliną, zwiedzanie niedostępnych na co dzień obiektów Wodociągu Mareckiego, konkursy edukacyjne – to tylko część atrakcji, które czekają na Was 21 maja.


Mareckie hasło tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (#DOFE)  ma kilka znaczeń. Po pierwsze nawiązuje do unijnego wsparcia, jakie Wodociąg Marecki otrzymał z Brukseli, aby zbudować prawie 200 km kanalizacji. Było to aż 87 mln zł! Niedawno złożyliśmy kolejny wniosek o dofinansowanie i chcemy budować kolejne kilometry sieci. Innymi słowy – zostaliśmy unijnie nakręceni (tak jak to mówią młodzi ludzie) do inwestycji!

Teraz ujawnimy dosłowne znaczenie naszego hasła. Jedną z głównych atrakcji Dnia Otwartego będą warsztaty filmowe z plasteliną dla dzieci i młodzieży. Tego w Markach jeszcze nie było! Wspólnie z Moniką Kuczyniecką, autorką filmów animowanych, przygotujemy fantastyczne nagranie (artystyczny tworzywem będzie plastelina) na temat roli wody i oczyszczania ścieków w życiu człowieka oraz przyrody.

Atrakcji będzie jednak więcej. Odpowiemy też (w praktyczny sposób) na pytanie, skąd się bierze woda w naszych kranach. Zaprosimy Was do zwiedzania naszej stacji uzdatniania wody, która pracuje przez 365 dni w roku na okrągło. Ponadto będzie można zobaczyć z bliska największy w Markach odkurzacz, czyli specjalistyczny samochód zajmujący się bieżącą eksploatacją sieci kanalizacyjnej. Oczywiście opowiemy też o kolejnych planach dotyczących rozbudowy sieci. To wszystko w niedzielę, 21 maja, przy ul. Żeromskiego 30. Zapraszamy od 13.00 do 17.30.

Więcej o zasadach rekrutacji na warsztaty filmowe i przebiegu #DOFE TUTAJ

 

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 71, generowano: 0,553s)