Umowa na wykonanie ciągu ulic Sosnowa/Kościuszki podpisana!

Dzisiejsze podpisanie umowy na przebudowę ciągu ulic Sosnowa/Kościuszki. Wykonawcą wartej blisko 16 mln zł inwestycji jest firma IDS-BUD. Odbiory techniczne planowane są na połowę listopada, a zakończenie prac na połowę grudnia tego roku. Na budżet tej inwestycji składają się środki Powiatu Wołomińskiego w kwocie ok. 7 mln zł, Miasta Marki, UE oraz Wodociągu Mareckiego. W imieniu naszego miasta umowę na wykonanie prac podpisał zastępca burmistrza Dariusz Pietrucha.

Wspomniany ciąg ulic jest drogą powiatową, a realizacja przedsięwzięcia została powierzona naszemu miastu przez Powiat z uwagi na skomplikowanie inwestycji (część środków UE w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych ZIT). Wykonanie przebudowy ciągu ulicy Sosnowej i Kościuszki ma dla naszego miasta jeszcze jedno bardzo ważne znaczenie – pozwoli prowadzić kolejne inwestycje w tzw. Markach Południowych z uwagi na możliwość podpięcia odwodnień z przyszłych, zrealizowanych inwestycji do kanalizacji w ulicy Sosnowej i Kościuszki.

Dla mnie osobiście to bardzo radosny dzień, ponieważ zabiegałem o tę inwestycję od pierwszych dni tej kadencji. Nie było łatwo, ale to był i jest mój priorytet, dlatego cieszę się, że realizacja jest na tym etapie, a w Powiecie udało się wywalczyć wspomniane ok. 7 mln zł. To największa w historii mareckiego samorządu inwestycja drogowa i zarazem największe w historii środki, jakie Powiat Wołomiński przeznaczył dla naszego miasta.

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 70, generowano: 0,568s)