Szkoła Podstawowa nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1
im. Kornela Makuszyńskiego w Markach

ul. Okólna 14,
05-270 Marki
22 781-10-26, markiszkola1@gazeta.pl

Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Umowa na rozbudowę SP1 podpisana

Dziś burmistrz Jacek Orych oraz przedstawiciele firmy ERBUD S.A.  podpisali umowę w sprawie zaprojektowania, rozbudowy i sfinansowania inwestycji dotyczącej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego przy ul. Okólnej w Markach.

Rozbudowa szkoły polegać będzie na wybudowaniu dwóch nowych skrzydeł: części dydaktycznej dla 500 uczniów, w której zlokalizowane zostaną klasy nauczania początkowego oraz części sportowej z nową salą gimnastyczną o wysokości 7 metrów. Dokonana zostanie także wymiana instalacji elektrycznej w istniejącym budynku i przeprowadzony remont generalny pomieszczeń. W nowej części dydaktycznej mieścić się będzie 9 sal lekcyjnych, 4 świetlice, sanitariaty, szatnia oraz sala do ćwiczeń gimnastycznych. Wybudowane zostaną także pomieszczenia dla biblioteki szkolnej. W ramach budowy nowego skrzydła wykonana zostanie winda, która będzie obsługiwała zarówno nową jak i istniejącą część szkoły.  Pozwoli to na łatwiejsze poruszanie się po szkole osobom o utrudnionej mobilności.

- Rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 1 to największa inwestycja oświatowa w Markach w ciągu ostatnich lat. Mimo, że w Polsce słyszymy o niżu demograficznym, jednak w Markach z roku na rok zwiększa się liczba uczniów, dlatego konieczna jest rozbudowa istniejącej bazy oświatowej - wyjaśnia burmistrz Jacek Orych.

Wartość dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych wyniesie 14 587 800,00 brutto. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji.

Komentarze: 2

  1. Mieszkaniec pisze:

    Zapewne zaraz się dowiemy że to (zaraz po I strefie biletowej) kolejna wielka zasługa radnych, bez których nic by się nie udało.
    Wszak każdy wie, że to radni osobiście dostrzegli potrzebę rozbudowy, napisali przetarg, rozstrzygnęli go, a burmistrz tylko podpisuje dokumenty. A nie, przepraszam…. radni kolejny raz aż podnieśli rękę łaskawie akceptując budżet miasta w którym zapisana była ta inwestycja. Ich tytaniczna praca zaowocowała tą oto inwestycją.
    Na ręce p. Przewodniczącego składam w imieniu mieszkańców podziękowania za wielki wysiłek i zaangażowanie radnych. W nagrodę proponuje przegłosować i wypłacić okolicznościowe diety, wszak tak tytaniczna praca musi być wynagrodzona.

  2. bulba pisze:

    Świetnie, nareszcie :)

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 72, generowano: 0,587s)