Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Ulubiona bajka – lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

Tematem przewodnim dzisiejszego spotkania z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Wesoła lokomotywa” były ulubione bajki dla najmłodszych.
O tym, że rodzice oraz panie wychowawczynie w przedszkolu czytają dzieciom książki świadczyło to, jak świetnie sobie radziły w konkursie oraz quizach o bajkach i postaciach z bajek.
Co to jest pismo klinowe, hieroglify, gdzie znajduje się najstarsza biblioteka oraz kto wynalazł druk, nie jest już tajemnicą. Poznaliśmy też drogę jaką musi przebyć książka zanim trafi do czytelnika.
Nasi mali goście wykazali się dużą inwencją podczas tworzenia regulaminu poszanowania książki. O tym skąd wzięła się sól w Wieliczce przedszkolaki dowiedziały się ze zbioru „Legend polskich ” Marioli Jarockiej przeczytanej przez panią bibliotekarkę podczas lekcji bibliotecznej.
Na koniec spotkania wspólnie wykonaliśmy grubą, pięknie ilustrowaną przez dzieci księgę bajek, którą można obejrzeć w naszej bibliotece.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 68, generowano: 0,559s)