Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Ulica Szkolna tuż przed zmianami

Ratusz wybrał najlepszą ofertę w przetargu na budowę drogi rowerowej i remont chodnika.

 

- Wielu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 dojeżdża na lekcje na rowerze. Cieszę się, że niedługo przejazd wzdłuż ruchliwej ulicy będzie bezpieczniejszy – mówił niedawno Jacek Orych, burmistrz Marek.

Stanie się tak za sprawą rozstrzygnięcia miejskiego przetargu. Ratusz szukał firmy, która wybuduje drogę rowerową, ciąg pieszo-rowerowy, a także chodniki wzdłuż ul Szkolnej. Do przetargu stanęły trzy firmy, które zadeklarowały, że zrealizują prace w 35 dni i dadzą 60-miesięczną gwarancję. W tej sytuacji o wyborze najlepszej oferty decydował trzeci czynnik, czyli cena. Najmniej zażyczyła sobie warszawska firma Trans-Matex, która zadeklarowała, że wykona prace za 682,7 tys. zł brutto. Jeśli nie będzie odwołań, podpisanie umowy będzie możliwe na początku listopada.

Niewykluczone, że część kosztów pokryje Unia Europejska. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Większość prac przy Szkolnej będzie prowadzona po północnej stronie ulicy. Po stronie południowej powstanie chodnik między Al. Piłsudskiego a ul. Konopnickiej. Droga rowerowa będzie mieć nawierzchnię asfaltową, a chodniki ? z kostki.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,537s)