UKS "Struga" Mistrzem Polski

Rafał Redeł UKSStruga

24 sierpnia 2003    23:43

Ukoronowaniem sukcesów naszych warcabistów stał się ich udział w sierpniowych Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych "64". Sukces okazał się podwójny. Po pierwsze sukces organizacyjny, bo to właśnie nasz klub, przy współudziale Polskiego Towarzystwa Warcabowego, podjął się i zorganizował:

VII Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
XII Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet
XI Drużynowe Mistrzostwa Polski
VI Indywidualne Mistrzostwa Polski w Grze Błyskawicznej w warcabach klasycznych "64"

Mistrzostwa odbyły się po raz pierwszy w Markach w Zespole Szkół Nr 2 w dniach 20-24.08.2003 r. Zawodnicy przyjechali z różnych stron Polski, ogółem udział wzięło ponad 100 zawodników - w tym wielu arcymistrzów i mistrzów.

Mistrzostwa Indywidualne zostały rozegrane w 10 kategoriach. Ogółem rozdano ponad 30 pucharów i nagród. Wprawdzie nie te największe, ale niektóre z nich przypadły naszym zawodnikom.

IV miejsce w kategorii młodziczek - Natalia Rydzewska

Choć jesteśmy zadowoleni z tych wyników, nie ukrywamy, że mogło być lepiej.

Zdecydowanie większe sukcesy odnieśliśmy w Mistrzostwach Drużynowych, gdzie po trzech dniach zmagań przy warcabnicach (2 godziny każda partia) naszej drużynie udało się wywalczyć tytuł Drużynowego Mistrza Polski 2003. Największy puchar został więc w naszym mieście! Druga drużyna naszego klubu zajęła siódme miejsce.

Tak więc UKS "Struga" ku radości nas wszystkich został Mistrzem Polski 2003. Oby tak dalej!