Grupa Marki 2020

Stowarzyszenia Grupa Marki 2020
05-270 Marki; ul. Andersa 2

grupa@marki2020.pl
601 861 021

Udany jubileusz świątecznej akcji!

Udany jubileusz świątecznej akcji!

Już od 10 lat marecka świąteczna baśń dzieje się naprawdę.

Ludzie dobrej woli nie zawiedli po raz kolejny i sprawili ogromną radość potrzebującym dzieciom.

W poniedziałkowy wieczór pomocnicy świętego Mikołaja zapukali do drzwi ponad setki dzieci z ubogich rodzin. Uśmiechom nie było końca, gdy po ich otwarciu ukazywały się z elfy z prezentami! Dzieci w swoich listach do najpopularniejszego świętego pisały często o bardzo przyziemnych potrzebach: dresach na zajęcia sportowe do szkoły, kurtce zimowej czy pieluchach dla młodszego rodzeństwa, a święty Mikołaj nie zapomniał zrealizować każdego ze 109 listów, jakie w tym roku otrzymał. Nieocenionym partnerem naszej akcji jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach, który – jak co roku – pomógł w zbiórce listów oraz wspólnie z elfikami wsparł dystrybucję paczek świątecznych.

- Dziecięca radość jest dla nas największą nagrodą za organizację tej akcji. Okres Bożego Narodzenia to niezwykły czas, w którym nie możemy pozwolić, by ktoś został sam ze swoimi troskami. Dlatego staramy się, by choć przez krótki moment świąteczna gwiazdka rozjaśniła los mareckich rodzin znajdujących się w potrzebie – tłumaczy Paweł Pniewski, prezes Grupy Marki 2020.

Od kilku już lat logistyką całej akcji zajmują się Kasia i Marcin Dąbrowscy, za co należą im się ogromne brawa, bo to właśnie dzięki ich zaangażowaniu mogły spełnić się dziecięce marzenia, a wysłannicy świętego Mikołaja bez problemu trafili pod wskazane adresy.

- Akcja Św. Mikołaj mieszka w Markach wyzwala w ludziach ogromne pokłady dobra. W imieniu obdarowanych składamy gorące podziękowania wszystkim Darczyńcom, Paniom z Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach: Aleksandrze, trzem Elżbietom, Irenie, Joannie, Magdzie, Monice oraz wolontariuszom: Ani, Anecie, Beacie, Eli, dwóm Arturom, Bartoszowi i Grzegorzowi, którzy wcielając się w wysłanników świętego Mikołaja pomogli dostarczyć wszystkie prezenty – mówi Tadeusz Markiewicz z Grupy Marki 2020, organizatora akcji.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,537s)