Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Twój Vincent w Noc Muzeów w MOK

Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki
Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego
zapraszają
 19 maja (sobota) 19.00 - 24.00
 Twój Vincent w Noc Muzeów
w programie m. in.
- wystawa obrazów-kadrów z filmu TWÓJ VINCENT
- warsztaty malarskie
- film w reżyserii DOROTY KOBIELI i HUGH WELCHMANA-
projekcje o godz. 20.00 i 22.00, obowiązują bezpłatne wejściówki
na pozostałe działania wstęp wolny
odbiór wejściówek w sekretariacie MOK do 18 maja lub ONLINE na www.ewejsciowki.pl
Patronem medialnym wydarzenia jest Tuba Marek
więcej o projekcie:

Twój Vincent w NOC MUZEÓW 2018 w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

Jak naprawdę zginął Vincent? Dlaczego? Jak wyglądały jego ostatnie chwile? Czy wierzysz w jego samobójstwo? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania razem z Armandem Roulinem, synem listonosza, przyjaciela Vincenta van Gogha, podróżując po świecie jego sztuki. Podczas Nocy Muzeów zostanie dwukrotnie zaprezentowany nowatorski, pełnometrażowy film „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Do stworzenia tego unikalnego dzieła potrzeba było 125 profesjonalnych malarzy i 65000 obrazów w stylu Vincenta – klatek filmu. Animacje te zostały wykonane na podstawie scen nagranych z aktorami. W warstwie fabularnej film opowiada o poszukiwaniu prawdy i subiektywizmie ludzkiego spojrzenia.

Ukoronowaniem wieczoru będzie możliwość obejrzenia wystawy oryginalnych malarskich kadrów z filmu „Twój Vincent”, które pochodzą z kolekcji Miasta Wrocławia. Film „Twój Vincent” był częściowo realizowany we Wrocławiu, a jego ko-producentami są m.in. Odra-Film (ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego), Miasto Wrocław oraz Centrum Technologii Audiowizualnych. Wystawa pozwala podejrzeć różne etapy tworzenia filmu – od prac treningowych aż do finalnie zrealizowanych klatek. Prezentacji wystawy będą towarzyszyć warsztaty malarskie, które pozwolą zrozumieć metodę malarską van Gogha, tak aby każdy, nawet zupełny laik, mógł mieć „swojego Vincenta” na ścianie. Zainteresowani będą mogli również podejrzeć Vincenta w fotoplastikonie i zobaczyć jak żyło się w jego czasach. Zapraszamy do MOK-u.

koordynatorka projektu: Luiza Wojciechowska-Konopka

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 52, generowano: 0,543s)