Turniej GP Mazowsza w warcabach w SP 3 w Markach

Kalendarz imprez warcabowych w tym roku jest mocno napięty. Niesieni jeszcze emocjami Turnieju Misiowego, wpadliśmy w wir organizacji kolejnych zawodów. 17 lutego – tym razem w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach – rozegrany został II turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza 2018 w warcabach. Frekwencja dopisała. Swoje umiejętności zaprezentowali warcabiści z 5 klubów oraz zawodnicy niezrzeszeni.

Nad wszystkim czuwali niezawodni sędziowie.

Uroczystego otwarcia oraz powitania przybyłych gości i zawodników dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Pani Beata Szczypkowska, która wyraziła ogromne zadowolenie z faktu, iż tak wielu młodych ludzi w dobie wszechobecnej techniki jest zafascynowanych pięknem gry w warcaby. Sędzia główny przypomniał kilka spraw regulaminowo-organizacyjnych i życzył wszystkim dobrej gry. Nastąpiły uściski dłoni i rywalizacja się rozpoczęła.

Jak zwykle czas szybko mijał, runda goniła rundę i zanim zorientowaliśmy się, zawody dobiegły końca. Przed uroczystym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród zwycięzcom wszystkich czekała mała niespodzianka. Okazało się, że jedna z zawodniczek UKS Struga, Agata Orłów właśnie w sobotę skończyła 13 lat. Wszyscy odśpiewali gromkie 100 lat, a prezes klubu pan Jarosław Suchecki wręczył Agatce jej artystyczny portret, który wykonała utalentowana plastycznie koleżanka klubowa – Klaudia Adamczyk. Dla Agaty był to podwójnie szczęśliwy dzień, gdyż stanęła ona na podium w swojej kategorii.

Zwieńczeniem zawodów było uhonorowanie zwycięzców medalami, dyplomami oraz upominkami. Oczywiście był czas na wspólne zdjęcia. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Kategoria do lat 8:
1. Jóśk Bartosz – UKS Struga Marki
2. Jóśk Krystian – UKS Struga Marki
3. Padzik Łukasz – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki

Kategoria do lat 10:
1. Waś Natalia – UKS Struga Marki
2. Repelowicz Szymon – UKS Struga Marki
3. Zalewski Filip – GKS Diagram Mińsk Mazowiecki

Kategoria do lat 13:
1. Mazurowski Bartosz – OKS Sokół Wrocław
2. Orłów Agata – UKS Struga Marki
3. Piotrowski Piotr – UKS Struga Marki

Kategoria do lat 16:
1. Moczulska Ludwika – UKS Struga Marki
2. Waś Kacper – UKS Struga Marki
3. Adamczyk Klaudia – UKS Struga Marki

Kategoria Open:
1. Dudkiewicz Karol – LKS Olymp Błonie
2. Stacewicz Jakub – LKS Olymp Błonie
3. Wocial Marcin – GKS Diagram Mińsk Mazowiecki

Podsumowując, cały turniej był świetnie zorganizowaną imprezą, dającą niepowtarzalną okazję do spotkania wspaniałych dzieciaków i dorosłych, oddanych swojej pasji, jaką jest gra w warcaby. Zawodnicy dali z siebie wszystko, nie tracąc przy tym najważniejszych cech, które ich łączą: przyjaźni, uśmiechu i dobrej zabawy w duchu zdrowej rywalizacji.

Chciałabym serdecznie podziękować przedstawicielce SP nr 3 pani Natalii Małaszewicz za pomoc w organizacji zawodów oraz rodzicom, którzy cierpliwie obserwowali, zachęcali i dzielnie wspierali swoje pociechy.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę wielu sukcesów. Z niecierpliwością będę oczekiwała spotkania na kolejnej imprezie warcabowej.

Gorąco pozdrawiam,
Joanna Repelowicz

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,677s)