Pierwszy Marecki Turniej Piłki Halowej

Pierwszy Marecki Turniej Piłki Halowej (Futsalu) mamy już za sobą. W imprezie zorganizowanej przez Środowiskowy Klub Młodzieży „Szansa” wzięło udział 6 drużyn – ponad 50 zawodników. Przez siedem godzin mareccy piłkarze rozegrali w sumie 19 emocjonujących meczy, po których okazało się, że w niedzielę najlepsi byli zawodnicy grający w drużynie „Orły”.

Już pierwszy mecz dostarczył kibicom wielu emocji. Po pierwszej połowie „Orły” prowadziły z „Marceloną” 4: 0 i wydawało się, że łatwo ten mecz wygrają. Jednak przeciwnicy otrząsnęli się z chwilowej słabości i po zaciętej końcówce było 4:4. Kolejne spotkania były coraz ciekawsze. Po dwóch kolejkach wiadomo było jedynie, iż zespół „Ekipa” nie będzie się liczyć w walce o podium. Coraz śmielej poczynali sobie młodzi piłkarze z „Golden Team”. Po rozgrywkach każdy z każdym pierwsze cztery miejsca zajęły:

1- „Orły”
2- „Dream Team”
3- „Golden Team”
4- „Marcelona”

Po rozegraniu półfinałów i finałów tryumfatorem okazała się być drużyna „Orłów”. W finale pokonali „Golden Team” 6: 1. Dorobek zwycięzców jest imponujący: z siedmiu meczy nie przegrali żadnego, remisując dwa. W całym turnieju strzelili aż 43 bramki tracąc zaledwie 16! Drugie miejsce niespodziewanie zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Markach grający jako „Golden Team”. Drużyna, w której najstarszy zawodnik miał 16 lat walczyła jak równy z równym przegrywając tylko dwa (w tym finałowy) mecze. Trzecie miejsce zajęli gospodarze turnieju – „Dream Team”, którzy niespodziewanie ulegli „Golden Team” w półfinale 0: 1. Na czwartym miejscu uplasował się zespół „Marcelona” – trzy ostatnie mecze zagrali praktycznie w pięciu, co wyeliminowało ich z walki o podium. Poza pierwszą czwórką znalazły się: „DISA” – reprezentująca jedna z mareckich firm oraz „Ekipa”.

Turniej zgromadził około 50 widzów – miłośników piłki nożnej, znajomych i rodziny zawodników.

Marcin

[25 października 2003]

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 65, generowano: 0,541s)