Grupa Marki 2020

Stowarzyszenia Grupa Marki 2020
05-270 Marki; ul. Andersa 2

grupa@marki2020.pl
601 861 021

MSG

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

ul. Przyleśna 17
05-270 Marki
biuro@msg.net.pl

Tragedia w Markach, tylko razem pokonamy nieszczęście! Jest zbiórka internetowa będzie też publiczna

Dziś kolejny dzień zmagań z tragedią mieszkańców Marek. Widok domu jest przygnębiający, boli serce i do oczu cisną się łzy, a deszczowa pogoda powoduje kolejne bardzo poważne problemy.

Motorem akcji była Martyna Motyczyńska i jej należą się wielkie podziękowania, to od niej dowiedziałem się o tragedii. Martyna skontaktowała się z poszkodowanymi i zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl/j6c52t  jest to link do strony na której możemy pomóc poszkodowanym.

Pomoc niesie Burmistrz miasta Marki z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Zakładem Usług Komunalnych. Jest to wspaniałe, że w chwili tragedii pomoc pojawia się ze wszystkich stron, niestety potrzebna jest bardzo duża kwota, dlatego nasza sąsiedzka solidarność jest bardzo potrzebna.

W niedzielę w Mareckiej Strefie Kibica zorganizowaliśmy akcję, która przyniosła wymierny efekt. Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, rozdaliśmy tam około 200 karteczek z adresem do wpłat i numerem rachunku. Proszę wyciągnijcie je z kieszeni i zróbcie nawet najmniejszą wpłatę, to będzie wspaniały gest.
Powstał pomysł zgłoszenia i rejestracji zbiórki publicznej dla poszkodowanej rodziny, za co dziękujemy Agnieszce Gawkowskiej i Joli Bobel. Dziś zarząd MSG podpisał odpowiednie dokumenty. Zbiórki będziemy prowadzić do końca września na mareckich wydarzeniach plenerowych.

Dziś od samego rana z Marleną Stosio i córką poszkodowanych, szukaliśmy firm i dostawców materiałów budowlanych oraz prowadziliśmy szeroko zakrojone rozmowy i negocjacje. Nasze działania zakończyły się sukcesem za co bardzo dziękujemy właścicielowi i pracownikom firmy TECHBUD z Marek za serce i zrozumienie sytuacji. Poszkodowana rodzina i my zaangażowani bezpośrednio w działania, jesteśmy niezmiernie szczęśliwi. Choć prawdziwe szczęście będzie w chwili gdy dom zostanie przykryty nowym dachem i niestraszne będą deszcz oraz wichury. Zostały uzgodnione wszystkie szczegóły. Będzie materiał i wykonawstwo, oczywiście mężczyźni z poszkodowanej rodziny staną ramię w ramię z wykonawcą i będą pracować. Wierzymy, że znajdą się sąsiedzi, mieszkańcy Marek, którzy również pomogą.

Bardzo prosimy o wpłaty, nawet najmniejsze, każda złotówka ma wielką wagę. Niewielka kwota wsparcia nie pozbawi nikogo środków do życia, a Oni potrzebują jej jak powietrza. Solidarność i poczucie wspólnoty jest bardzo potrzebne, to my mieszkańcy, sąsiedzi tworzymy miasto i będzie ono takie jacy my jesteśmy.
Dziś o godzinie 18 na TVP Warszawa w głównym wydaniu, zostanie wyemitowany reportaż o mareckiej tragedii.
http://warszawa.tvp.pl/37816748/26062018     początek 00:02:52

Jeszcze raz bardzo Państwa proszę o pomoc finansową dla naszych sąsiadów  https://zrzutka.pl/j6c52t
Każdego z nas mogła spotkać taka czy inna tragedia i wtedy to my będziemy potrzebować pomocy naszych sąsiadów.

Galeria

Komentarze: 2

 1. Tomek pisze:

  Bardzo prosimy o podanie konta na które można dokonać wpłaty dla poszkodowanych z ulicy Głównej w Markach

 2. Jarosław Jaździk pisze:

  Bardzo dziękuję za zrozumienie i chęć wsparcia. Najprościej wpłacić przez link zrzutka.pl/j6c52t
  Oczywiście podaję też numer rachunku:
  Tytuł: Odbudowa dachu po wichurze
  Odbiorca: Zrzutka.pl
  Indywidualny nr rachunku: 73 1750 1312 6888 1087 5954 7560

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,563s)