Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

TORUŃSKIE PIERNIKI – bajka dla dzieci od 4 lat

Marecki Ośrodek Kultury, niedziela, 13.04.2014, godzina 15:00

NIEDZIELA Z MAMĄ, NIEDZIELA Z TATĄ. „TORUŃSKIE PIERNIKI” – spektakl Autorskiego Teatru Młodego Widza w Warszawie. Autor: Artur Gotz. Reżyseria: Artur Gotz. Muzyka: Jan Kućmierczyk. Lalki: Anna Stelmachów. Dekoracje: Bożena Gotz. Realizacja dźwięku: Marcin Tomsia. Obsada: Artur Gotz, Marcin Piejaś. Bajka dla dzieci w wieku od lat 4. Wstęp wolny. Obowiązuje zmiana obuwia.

Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie, w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie. Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego. Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki.

Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Król, Pszczółka i inne). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka  i  melodyjne piosenki.

Spektakl trwa około 45 minut.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,530s)