TIR-y przestaną paraliżować Marki- wszystko gotowe!

W połowie czerwca zostanie wprowadzony zakaz wyprzedzania się samochodów ciężarowych (TIR-ów) na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że projekt organizacji ruchu posiada już wszystkie niezbędne opinie i został przekazany wykonawcy. Mam nadzieję, że nasze działania  na rzecz zmniejszenia natężenia ruchu samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto Marki poprawią codzienną komunikację w naszym mieście.

 

Sylwia Matusiak

Radna Powiatu Wołomińskiego

TIR-y przestaną paraliżować Marki pisze Echo Podwarszawskie

 

Zobacz także:

Będzie łatwiej na alei Piłsudskiego

Zakaz wyprzedzania dla TIR-ów

Marki przeciwko tirom!

Stop dla tirów przejeżdżających przez Marki!

 

 

Galeria

Komentarze: 8

 1. Nareszcie! :)
  Teraz jeszcze poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Piłsudskiego, Wspólna, Małachowskiego..

 2. kierowca pisze:

  Boże na jakim świecie wy żyjecie. Czy myślicie, że to cokolwiek poprawi. Jeden na stu może się dostosuje.

 3. Marecki pisze:

  Chciałbym zobaczyć KTO będzie egzekwował i „łapał” tych ruskich, białorusinów, ukraińców i litwinów którzy będą dalej jeździć tak jak jeździli po Naszych Polskich drogach.

 4. Arkadiusz Werelich pisze:

  Należy docenić każdą inicjatywę, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście, nawet jeśli nie będzie do końca skuteczna. W mojej ocenie zakaz wyprzedzania tirów nie rozwiąże problemu, ale pewnie jakaś część kierowców ciężarówek się do niego zastosuje. Największym problemem jest fakt, że tiry nagminnie ignorują czerwone światła, dlatego wspólnie z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim robimy wszystko, aby trn proceder ograniczyć do minimum.

  http://werelich.com/2013/06/06/skrzyzowanie-pilsudskiego-z-ul-malachowskiego-i-wspolna-bedzie-raport-wojewodzkiej-komendy-policji/

  Wiele problemów, które są naturalne dla miasta, przeciętego drogą krajowa o takim nasileniu ruchu, zostanie rozwiązna obwodnicą Marek. Do tego czasu wszelkie rozwiąznia są i będą tylko doraźne.

 5. A. pisze:

  Jeszcze wypadałoby poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Wspólna / Małachowskiego / Piłsudskiego. TIRy przejeżdżające na czerwonym świete to prawdziwa plaga. Wyjeżdżając ze Wspólnej na wysokości Szczęśliwej zapaliło się dla mnie zielone światło- drogę przecięły mi dwa takie kolosy, w pełnym pędzie. I to wcale nie był środek nocy. I wcale nie zdarzyło mi się to pierwszy (i pewnie nie ostatni) raz.

 6. Arkadiusz Werelich pisze:

  W temacie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8 z ul. Małachowskiego i Wspólnej:

  http://werelich.com/2013/06/06/skrzyzowanie-pilsudskiego-z-ul-malachowskiego-i-wspolna-bedzie-raport-wojewodzkiej-komendy-policji/

 7. DR pisze:

  Marzy mi się fotoradar, który będzie reagował na kretynów wjeżdżających na skrzyżowania, blokując możliwość przejechania tym, którym zapala się zielone światło. Głównie na skrzyżowaniach: Szkolna (Sosnowa) / Piłsudskiego oraz skrzyżowanie w Pustelniku przed Marc-Polem (jadąc w kierunku Radzymina).

 8. marki.net.pl pisze:

  [...] TIR-y przestaną paraliżować Marki- wszystko gotowe! [...]

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 81, generowano: 0,608s)