Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Teatr – karykatury i rysunek satyryczny

22 kwietnia (niedziela), godz. 18.00

Otwarcie zbiorowej wystawy  – karykatury i rysunku satyrycznego autorstwa – JACKA FRANKOWSKIEGO, DARIUSZA ŁABĘDZKIEGO, WITOLDA MYSYROWICZA i innych polskich karykaturzystów

PIEŚNI SZEKSPIROWSKIE – recital MATEUSZA ŁAWNICZAKA – śpiew i lutnia renesansowa

bezpłatne wejściówki, odbiór do 20 kwietnia

MATEUSZ ŁAWNICZAK o autorskim recitalu:

Projekt jest nowy, oryginalny i stanowi próbę odtworzenia dziś już zapomnianej renesansowej tradycji, która łączyła funkcję instrumentalisty i wokalisty. Mateusz Ławniczak jest jedną z nielicznych osób, zajmujących się tego rodzaju wykonawstwem.

Projekt jest nowy, oryginalny i stanowi próbę odtworzenia dziś już zapomnianej renesansowej tradycji, która łączyła funkcję instrumentalisty i wokalisty.

Według mojej najlepszej wiedzy jestem jedną z nielicznych osób, zajmujących się tego typu wykonawstwem.

https://www.youtube.com/watch?v=XI0NV4JoRvE

W tym roku miałem szczęście zostać laureatem Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku:

 http://festiwalszekspirowski.pl/pl/to-see-to-hear-to-touch-to-kiss-to-die/

Poniżej wywiad w Radio Wrocław. To też próbka tego jak wygląda moje mówienie podczas koncertu:

 http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/66233/Maj-z-Muzyka-Dawna-Mateusz-Lawniczak-i-500-lat-reformacji-WIDEO

Program składa się w dużej mierze z utworów wykorzystywanych w oryginalnych przedstawieniach sztuk Williama Szekspira. Resztę stanowią inne popularne utwory angielskie tamtych czasów jak na przykład „Can She Excuse My Wrongs”, którą nagrał między innymi Sting na swojej płycie „Songs From the Labirynth”. Całość przeplatam żywym komentarzem (również w wersji angielskiej). Temat jest bardzo wdzięczny. Muzyka pochodzi z czasów Williama Szeskpira, Królowej Elżbiety i najsłynniejszego angielskiego lutnisty – Johna Dowlanda.

Z tym programem występowałem miedzy innymi na Maju z Muzyką Dawną we Wrocławiu, na festiwalu w Tituvenai (Litwa), w Muzeum M.K. Ciurlionisa(Litwa) Viljandi Early Music Festival (Estonia) oraz na Polsko Niemieckich Dniach Gitary we Frankfurcie. Rok 2017 zakończyłem występem w Polskim Radio 2 w programie „Five o’clock” prowadzonym przez Panią Agatą Kwiecińską. Obecnie przygotowuję się do występu w ramach Festiwalu im. Piotra Grudziądza (Grudziądz), Perły Baroku (Kobyłka), Polskiej Akademii Gitary (Poznań), Zamkowych Kameraliów (Malbork), Tallinna Kitarrifestival (Tallinn – Estonia) 2019.

Zapraszamy!!!

 

 

 

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 51, generowano: 0,522s)