Księża Michalici

Księża Michalici
al. Piłsudskiego 252
05-261 Marki

Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Tata i Ja – relacja

TATKO113 czerwca 2010 roku w godzinach popołudniowych na terenie parafii św. Andrzeja Boboli w Markach odbył się Festyn z Okazji Dnia Ojca „Tata i Ja”, zorganizowany przez Towarzystwo Powściągliwość i Praca przy współpracy Urzędu Miasta Marki. W tym roku impreza zgromadziła kilkaset dzieci, młodzieży, ojców i matek. Celem festynu była integracja środowiska lokalnego, dobre wykorzystanie wolnego czasu szczególnie przez dzieci i młodzież oraz ukazanie ważnej roli ojca w wychowaniu i kształceniu młodego pokolenia. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, konkursów, gier i zabaw sportowych.

Festyn rozpoczął się o godz. 14.00 meczem piłki siatkowej. Tym razem na jednej stronie boiska przedzielonego siatką stanęły żony ojców, aby zmierzyć się z wysportowanymi urzędniczkami Miasta Marki. Rywalizacja była zacięta od pierwszego gwizdka sędziego. Po długich sportowych zmaganiach, mecz zakończył się wynikiem 2:1 z korzyścią dla drużyny z Urzędu Miasta Marki. „Nie liczył się wynik. Najważniejsze, że wszyscy bawili się, grając fair-play” – mówiły zawodniczki obydwu drużyn.

Na festynie były również atrakcje dla najmłodszych: karuzela, zjeżdżalnia, dmuchany zamek, pop-corn, lody, kuchnia wojskowa, wata cukrowa, strzelnica, jazda konna, malowanie twarzy. Organizatorzy przygotowali również konkurencje dla ojców, takie jak: karaoke, cięcie drzewa piłą, rzut piłką do tarczy itp. Na zwycięzców tych konkurencji czekały cenne nagrody, ufundowane przez Urząd Miasta Marki i Towarzystwo Powściągliwość i Praca. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyła loteria fantowa, której główną wygraną był sprzęt gospodarstwa domowego. Całą zabawę umilał występ Dziecięcego Zespołu Barka, Młodzieżowego Chóru Miasta Marki oraz zespołu muzycznego prowadzonego przez księży michalitów. Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się koncert Radzymińskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Zbigniewa Kusia. Orkiestra wykonywała marsze oraz znane przeboje dla dzieci, przeboje filmowe i przeboje muzyki rozrywkowe.

Zabawa trwała do godz. 22.00 i zakończyła się wspólną modlitwą, którą organizatorzy i uczestnicy ogarnęli ojców a także ich rodziny.

Festyn zorganizowano dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Marki.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,582s)