Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Tańsze bilety dla markowian

Przygotowujemy projekt biletowy pod nazwą Warszawa Plus- mówi burmistrz w Gazecie Stołecznej.

Teraz w ślady Łomianek idą Marki. – Przygotowujemy projekt biletowy pod nazwą Warszawa Plus. Nasi mieszkańcy będą mieć wyższą taryfę niż miejska, ale niższą od podmiejskiej w innych gminach. Do tego rodziny przynajmniej z czwórką dzieci mogą liczyć na znaczne ulgi. Wszystko jest już dogadane z ZTM i projekt czeka tylko na zgodę Rady Warszawy – mówi „Gazecie” burmistrz Marek Janusz Werczyński.

Przewiduje, że bilet Warszawa Plus w jego mieście zacznie obowiązywać od 1 kwietnia. Wtedy bilet 30-dniowy w takich liniach jak 718, 732, 738, 740 i 805 kosztowałby tam po podwyżce 164 zł (o 32 zł mniej niż w drugiej strefie), a 90-dniowy – 400 zł (o 74 zł mniej). Piotr Matusiak z urzędu Marek informuje, że gmina wyłoży na to dodatkowo ok. 700 tys. zł rocznie. – To pierwszy krok do wprowadzenia w naszej gminie pierwszej strefy – twierdzi.

Niewykluczone, że takich dwustronnych projektów biletowych pod Warszawą będzie więcej. – Mam kontakty z burmistrzami i z tego, co mówią, wspólna strefa biletowa właśnie się sypie. Nie wiem, czy uda się to posklejać – mówi burmistrz Marek.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Stołecznej

Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 54, generowano: 0,535s)