Szkolenie warcabowe – luty 2017

Warcabiści rozpoczęli rok bardzo aktywnie. Od stycznia rozegrali dwa turnieje z cyklu Grand Prix, Noworoczny Turniej Misiowy oraz wzięli udział w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pojechali również na zawody do Rygi. Najważniejsze jednak wyzwania przed nimi. Marzec to czas Mistrzostw Polski w warcabach 64-polowych w kategorii młodzieżowej i OPEN, a kwiecień należeć będzie do warcabów 100-polowych.

W dniach 20-23 lutego, podczas ferii zimowych, Zespół Szkół nr 2 w Markach na ul. Wczasowej od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia gościł 3 trenerów i 23 zawodników. Mając nadzieję na sukcesy, wszyscy dzielnie trenowali pod okiem najlepszych szkoleniowców. Pani Arleta Flisikowska – obecna Mistrzyni Polski Kobiet, Arcymistrz Pan Eugeniusz Watutin z Białorusi – trener kadry narodowej Polski, Pan Jarosław Suchecki – prezes i trener UKS Struga nie skąpili wysiłków, aby przekazać najwięcej wiedzy, umiejętności naszym zawodnikom. Dominowały godziny ciszy i skupienia, apetyty w przerwach dopisywały, a na koniec każdego dnia zmęczenie dawało o sobie znać.

Cztery dni bardzo wytężonej pracy, niezliczone ilości rozwiązanych kombinacji, ćwiczeń debiutów i zakończeń partii sprawiają, że wszyscy choć bardzo zmęczeni, mają poczucie dobrze spełnionego zadania – przygotowania do nadchodzących sportowych zmagań na arenie ogólnopolskiej.

Aby przekonać się o efektach pracy trenerów i zawodników, wystarczy śledzić nasze wyniki, które w najbliższym czasie będziemy zamieszczać. Dla każdego warcabisty najwyższą nagrodą za wytężoną wielogodzinną pracę są udane partie, medale i puchary. Prosimy – trzymajcie kciuki za nasze sukcesy.

Agnieszka Ostrowska

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,602s)