Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Pomnik Zwycięstwa 1920

ul. Pomnikowa 21, 05-260 Marki,
22 781-12-91, sp3@marki.net.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 laureatem konkursu ?Niepodległa?

W 85 rocznicę Bitwy Warszawskiej Muzeum Niepodległości w Warszawie ogłosiło konkurs NIEPODLEGŁA pod hasłem Rok 1920 w dziejach i tradycji. Konkurs realizowany był w kilku kategoriach: praca plastyczna, opracowanie multimedialne, scenariusz lekcji otwartej lub program literacko-historyczny.
Szkoła przystąpiła do konkursu w kategorii program literacko-historyczny. Scenariusz został opracowany przez Hannę Polkowską (nauczycielkę nauczania zintegrowanego i historii) oraz Marię Domolewską (nauczycielkę przedmiotów artystycznych). Forma programu opierała się na dialogu między uczniami młodszymi i starszymi. Maluchy wsłuchiwały się w wypowiedzi starszych kolegów i prosiły o wyjaśnienie pojęć i zagadnień dla nich niezrozumiałych. Uczniowie klasy szóstej słowami prostymi lub wykorzystując wiersze, zagadki i pieśni patriotyczne wprowadzali trzecioklasistów w świat historii, zapoznawali z symbolami narodowymi i przybliżali problematykę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod koniec przedstawienia maluchy przejęły głos ponieważ zrozumiały komu zawdzięczają wolną ojczyznę. Wierszami, piosenkami opisywały piękno Polski i złożyły obietnicę śpiewając hymn szkoły ?… Chcemy uczyć mądrości i iść przodków naszych śladem, aby każdy mógł w przyszłości jak nasz patron być przykładem…?
Prezentacja programu przed komisja konkursowa odbyła w szkole się, 10 października 2005 r.
W pierwszych dniach listopada Muzeum Niepodległości powiadomiło szkołę o tym, że została laureatką konkursu. Przygotowany przez nas program literacko-historyczny otrzymał pierwszą nagrodę i zgodnie z regulaminem został zaprezentowany w siedzibie Muzeum w przeddzień Święta Niepodległości. Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników i uroczystego wręczenia nagród dyrektor Muzeum, dr Andrzej Stawarz powiedział, że w szkole noszącej imię Pomnik Zwycięstwa 1920 roku istotnie kultywowana jest żywa pamięć tamtych wydarzeń, a prezentowany program jest tego świadectwem.
Szkoła otrzymała nagrodę rzeczową, nauczyciele i uczniowie imienne dyplomy i podziękowania.
W realizacji programu brali udział:
Uczniowie kl. III a
Maria Dobosz
Olga Gąsiorowska
Karolina Antoszkiewicz
Ilona Kania
Justyna Motyczyńska
Marta Załuska
Jakub Sijka
Łukasz Stachura
Weronika Grabowska
Adrianna Skłodowska
Gabriela Skłodowska

Uczniowie kl. VI b
Wiktoria Turczak
Karolina Sulkowska
Magda Antoszkiewicz
Piotrek Dobosz
Mateusz Postek
Magda Pogorzelska
Alicja Nowosielska
Sylwia Krysiak
Przemek Kopka

Opracowała Hanna Polkowska

Komentarze: 1

  1. sylwia krysiak pisze:

    jest nam wszystkim bardzo milo iz zajelismy 1 zaszczytne miejsce w konkursie ,,Niepodległa” ja tylko spiewalam ,ale wszyscy włożylismy w ten występ bardzo duzo umiejętności i czasu a najwiecej pracy włozyla pani Maria i pani Hanna. kazdy z nas na próbie starał sie żeby wypadło mu jak najlepiej ale nie zawsze nam wychodzilo. Ciesze sie , ze uczesniczylismy z klasa III poniewaz to nasz ostatni rok w tej szkole i zaprezentowalismy nasze kontakty miedzy klasowe. Wystep byl udany i świetny.!!!!

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 48, generowano: 0,523s)