Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Świąteczne kolędowanie

Już 30 grudnia zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek u św. Izydora.

Chyba nic tak nie jednoczy wspólnoty mieszkańców w świątecznym okresie jak wspólne kolędowanie. Okazja ku temu nadarzy się w niedzielę, 30 grudnia, o godz. 19:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (parafia św. Izydora), gdzie odbędzie się koncert bożonarodzeniowy „Śpiewajcie i grajcie Mu…”.

Burmistrz Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprosili do występu Męski Chór im. Józefa Gromali z Zielonki, który w mijającym roku obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Chór ma w repertuarze pieśni religijne, patriotyczne i rozrywkowe. Wielokrotnie uświetniał ważne uroczystości kościelne i samorządowe na Mazowszu. Członkowie chóru śpiewali dwukrotnie papieżowi Janowi Pawłowi II podczas Jego pielgrzymek do ojczyzny.

Chór prowadzi znakomity specjalista, dyrygent Maciej Cegielski – wieloletni chórmistrz profesjonalnych zespołów chóralnych (m.in. Teatru Wielkiego, Operetki Warszawskiej, Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie oraz Opery na Zamku w Szczecinie).

Podczas występu w Markach usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki – zarówno te znane i śpiewane przy wigilijnym stole, jak i te mniej popularne i nieco już zapomniane.

Koncert rozpocznie się po wieczornej Mszy świętej około godziny 19:00 (Al. Marsz. J. Piłsudskiego 93). Serdecznie zapraszamy.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 71, generowano: 1,166s)