Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Stypendia dla mareckich uczniów i studentów

Rusza III edycja programu stypendialnego dla mareckich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Wnioski należy składać do 7 października br.

Burmistrz Miasta Marki kontynuuje w roku szkolnym 2013/2014 Program Stypendialny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dla studentów będących mieszkańcami naszego miasta. Będzie to już III edycja Programu. Jego celem  jest wspieranie edukacji uzdolnionych uczniów i studentów przez świadczenie pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym w formie stypendium. Fundusz stypendialny pochodzi w całości z własnych środków finansowych miasta Marki.

Prawo do ubiegania się o przyznanie stypendium przysługiwać będzie uczniom szkół ponadgimnazjalnych i studentom kształcących  się w szkołach wyższych, będącym stałymi mieszkańcami miasta Marki.

Stypendium będzie przyznawane na okres 10 miesięcy w następujących kategoriach:

a) za osiągnięcia w nauce,

b) za osiągnięcia sportowe lub artystyczne oraz dobre wyniki w nauce.

Wnioski o stypendium mogą składać:

a) sami zainteresowani,

b) rodzice lub prawni opiekunowie ucznia,

c) rady pedagogiczne bądź rady szkół,

d) dyrekcje szkół,

e) organizacje samorządowe i społeczne,

f)  władze klubów i organizacji sportowych.

Wniosek, którego wzór przedstawiamy w załączeniu należy złożyć do Kancelarii Urzędu Miasta Marki przy Al. J. Piłsudskiego 95 w Markach w terminie do 7 października 2013 roku.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów w ramach Programu, w tym formy, zakres i tryb postępowania w tych sprawach  są określone w załączniku do uchwały  nr X/72/2011 Rady Miasta Marki z dnia 22 czerwca 2011 roku w sprawie utworzenia funduszu stypendialnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dla studentów będących mieszkańcami miasta Marki.

 

Dodatkowe informacje na temat zasad przyznawania stypendiów można uzyskać osobiście w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych przy ul. Klonowej 7 w  Markach lub pod nr tel. (22) 771-37-34.

Pobierz PDF(0.3MB)

PM- Wydział Spraw Społecznych UM MARKI

Miasto Marki |

Komentarze: 1

  1. mieszkaniec pisze:

    A może Pan Burmistrz pomyślał by o jakimś wsparciu dla młodszych dizeci?

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,574s)