Kurier Marecki

Kurier Marecki
05-260 Marki, ul. Jutrzenki 2,
727 517 725, mikolaj@marki.net.pl

Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1
im. Jana Pawła II

Al. Piłsudskiego 96
05-270 Marki
22 781-10-17, zs1marki@zs1marki.pl

Spotkanie z Mistrzynią Świata!

4 grudnia w ZS nr 1 w Markach odbyło się spotkanie z niezwykłą mieszkanką naszego miasta – Agnieszką Renc. W 2012 roku podczas wioślarskich Mistrzostwach Świata zdobyła złoty medal na czwórce podwójnej wagi lekkiej.

Obecnie Agnieszka Renc, która prywatnie mieszka niedaleko Pałacyku Briggsów, prowadzi nabór do Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Zachęcenie mareckiej młodzieży do sportu było jednym z celów spotkania. Z tego powodu podczas obecna była również Magdalena Kwaśniewska, trenerka WTW.

Na początku spotkania marecka Mistrzyni opowiedziała o swojej karierze sportowej. Jak podkreśliła, sport to nie tylko wysiłek, który rzeźbi ciało i charakter, ale też poznawanie nowych miejsc i ludzi. Na potwierdzenie swoich słów włączyła prezentację ze zdjęciami ze swoich startów.

Trenerki WTW przywiozły ze sobą tajemnicze maszyny – ergometry wioślarskie. Nie jest to popularny sprzęt do ćwiczeń, jednak wioślarze, w okresach gdy pogoda nie sprzyja treningom na wodzie spędzają na nich mnóstwo czasu. Uczniowie mogli spróbować swoich sił na ergometrach, niektórym udało się nawet namówić do rywalizacji samą Agnieszkę Renc.

więcej foto na profilu fb Mareckiej Wspólnoty Samorządowej

Wszystkim chętnym do rozpoczęcia treningów wioślarskich polecamy stronę WTW Warszawa. Agnieszka Renc prowadzi rocznik naborowy dziewcząt, Magdalena Kwaśniewska chłopców.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,569s)