Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Spotkanie przedszkolaków z historią Marek

W mijającym roku 2018, Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga kilkakrotnie brało udział w spotkaniu z mareckimi przedszkolakami w celu zapoznania ich z historią naszego miasta.  A jak spotkanie dzieci z historią to najlepiej żywą historią – z Florą i Johnem Briggsami w strojach z epoki. Trzeba przyznać, że nic tak nie przemawia do wyobraźni jak kapelusze, cylindry, fraki, suknie na krynolinach, wachlarze, koronkowe rękawiczki czy parasolki.

Ostatnią wizytę w tym roku Flora i John Briggsowie (Bogusława Sieroszewska i Zbigniew Paciorek) złożyli w Przedszkolu Niepublicznym nr 11 Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, mieszczącym się przy ul. Kasztanowej 21 w Markach Pustelniku, tuż obok niszczejącego Czerwonego Dworu.

Prelekcja historyczna z udziałem przedszkolaków przeradza się w ożywiony dialog i burzę mózgów, bo każde dziecko pragnie pochwalić się swoją wiedzą o Markach, albo spróbować odgadnąć co przedstawia herb Marek, kto mieszkał w Pałacyku nad rzeką, co produkowała fabryka braci Briggsów, etc.

Sprawdzonym planem rozmów o historii z małymi markowianami jest piosenka o Markach, zaczynająca się od słów: Marki-Pustelnik-Struga trójmiastem moim jest. 

(od lewej) Bogusława Sieroszewska w roli Flory Briggs,

siostra Zofia, Zbigniew Paciorek w roli Johna Briggsa

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,610s)