Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Sportowa, czyli miejsce spotkań

Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie placu miejskiego pełnego atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Najpierw mieszkańcy wyklikali plac zabaw w konkursie Nivea. Potem miasto dostało unijne pieniądze i wybudowało drogę rowerową oraz chodnik. Jesienią ruszą też prace przy budowie parking „Parkuj i Jedź”. To wszystko się dzieje lub będzie działo przy ul. Sportowej. Ale czy na pewno to już wszystko? Otóż nie! Dziś samorząd Marek, we współpracy z Wodociągiem Mareckim, ogłosił przetarg na przebudowę placu miejskiego w tej części miasta. Pod tym dość formalnym określeniem kryje się budowa miejsca spotkań dla mieszkańców: tych najmłodszych, i tych już pełnoletnich. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, przy Sportowej powstaną:

- plac wodnych atrakcji dla dzieci z multimediami;
- siłownia plenerowa z 13 podwójnymi urządzeniami zgrupowanymi w dwóch stacjach;
- plac ćwiczeń dla dorosłych wyposażony m.in. w poręcze, drabinki i ławki do ćwiczeń;
- park linowy dla dzieci w wieku 3-13 lat o małym stopniu trudności (9 przeszkód, 8 platform drewnianych);
- alejki: spacerowa oraz dla rolkarzy/rowerzystów;
- miejsce pod sezonową gastronomię;
- toaleta publiczna;

- Na realizację części inwestycji (park linowy, siłownia) wskazali mieszkańcy w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Połączyliśmy je z naszymi pomysłami. Dzięki temu powstanie w naszym mieście miejsce spotkań na  świeżym powietrzu z prawdziwego zdarzenia – podkreśla Paweł Pniewski z mareckiego ratusza.

O wyborze wykonawcy prac zdecydują 3 kryteria: cena, okres gwarancji na elementy infrastruktury oraz okres gwarancji na nasadzenia roślin. Termin składania ofert mija  16 sierpnia. Wykonawca  na realizację robót będzie mieć czas do 8 grudnia 2017, natomiast wszystkie nasadzenia krzewów ozdobnych i drzew muszą zostać wykonane najpóźniej do 30 maja 2018 roku.

Komentarze: 1

 1. Mieszkaniec pisze:

  A co z kompleksowym zagospodarowaniem skweru i otoczenia UM?
  Inwestycja już jest wymieniana 3 rok z rzędu w kolejnych budżetach. Ale co ciekawe, jak kiedyś sprawdzałem nie mam już umieszczonej w planie przetargów na ten rok który opublikowano w BIP.

  Przyznam że trochę to już śmieszne. Otoczenie UM powinno być wizytówką, a póki co jest słabo.
  Kawałka skweru bez oświetlenia, który został zagospodarowany na zasadzie partyzanckiej nie liczę za wizytówkę, a raczej stan tymczasowy.

  Tymczasem inwestycja przechodzi tak sobie z roku na rok , z jednego budżetu na drugi, i trzeci a działań brak.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,559s)