Spektakl legendarnego aktora JANA NOWICKIEGO pt. "Co może jeden człowiek" w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

MOK Marki MOK

 2 października 2015    14:31

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza w niedzielę 18.10.2015, godz. 17.00 na teatralny, poetycko-muzyczny

"CO MOŻE JEDEN CZŁOWIEK" SPEKTAKL Jana Nowickiego w HOŁDZIE św. JANOWI PAWŁOWI II

 Artyście towarzyszyć będą muzycy: CEZARY CHMIEL-syntezatory; MAREK STRYSZOWSKI - saksofony, flet prosty; TOMASZ KUDYK - trąbka.

"Co może jeden człowiek" jest rodzajem poetycko-muzycznego spektaklu teatralnego opracowanego i wyreżyserowanego przez legendarnego aktora Jana Nowickiego z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela, Marka Stryszowskiego, Jacka Kaczmarskiego oraz poezją Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza i Jana Nowickiego.

Po "Drodze Krzyżowej", "Z Obłoków na ziemię" zespół De Profundis przygotował nową poetycko-muzyczną propozycję. Inspiracją było wydarzenie roku 2011- beatyfikacja Jana Pawła II. Jak wcześniej, tak i tym razem w spektaklu następuje połączenie muzyki, śpiewu i słowa. Wszystko w obecności ks. Jana Twardowskiego, który przybywa z zaświatów po to, aby pochylić się raz jeszcze nad tekstami Papieża-Polaka, posłuchać "Murów"-hymnu zwycięskiej Solidarności, nieśmiertelnej-"Barki", wierszy Miłosza i Leśmiana.

Koncerty premierowe wywołały ogromne wzruszenie publiczności i entuzjastyczne recenzje prasowe. Mamy nadzieję, że koncert w Markach także dostarczy silnych wrażeń i zapamiętamy na długo to kulturalne wydarzenie.

Wykonawcami spektaklu są:

Jan Nowicki oraz muzycy Cezary Chmiel-syntezatory, śpiew; Marek Stryszowski-saksofony, flet prosty, śpiew, Tomasz Kudyk-trąbka.

JAN NOWICKI - niewielu aktorów ma w dorobku tyle ról, co on. Nieliczni też zdołali stworzyć tak wspaniałe kreacje, jak ta karcianego szulera z "Wielkiego Szu" Sylwestra Chęcińskiego. Jan Nowicki to nie tylko gwiazda ekranu, lecz także wielka osobowość teatru. Grał u Andrzeja Wajdy w spektaklach na podstawie dzieł Fiodora Dostojewskiego: "Biesach" i "Nastazji Filipownie". Kreacje w doskonałych obrazach przeplata tymi w filmach komercyjnych. Wcielał się w Ketlinga w "Panu Wołodyjowskim", Józefa w "Sanatorium pod Klepsydrą", inżyniera w "O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji", ale wystąpił też w "Młodych Wilkach" i "E=MC2". Jednak legendarny aktor za pierwszą ze sztuk uważa literaturę -Ona jest zdecydowanie najważniejsza. Apeluje do wyobraźni widza. Nic nie podaje na tacy - proponuje. Potem dopiero jest malarstwo.  Potem teatr, ale tylko wtedy, kiedy dotyka dobrej literatury. A potem film. Muzycy:

CEZARY CHMIEL - kompozytor, pianista, organista i tubista; współzałożyciel legendarnej grupy Gabinet oraz założyciel i lider zespołu jazz-rockowego CC Band; laureat wielu konkursów organowych. Absolwent wydziału muzyki kościelnej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, autor muzyki do swoich autorskich płyt, m.in. "Powroty", "Czasami o Świcie", "Na trzy", "Bez słów", "Zmowa" oraz muzyki komponowanej dla własnej grupy CC Band.

MAREK STRYSZOWSKI - kompozytor, wokalista jazzowy i saksofonista; prezes krakowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego; współzałożyciel zespołu Laboratorium; laureat festiwali: Jazz nad Odrą, Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych, twórca i realizator takich projektów, jak: World Art. Underground Wieliczka 95-98-02, Międzynarodowy Most Jazzowy 2000, Krakowskie Spotkania Jazzowe, Krakowskie Zaduszki Jazzowe; występujący i nagrywający z muzykami jazzowymi z całego świata (na niemal wszystkich kontynentach) ze swoimi zespołami, m.in. Laboratorium, Electric  Shepard, Little  Egoists, De Profundis, Sharkiat.

TOMASZ KUDYK-trębacz, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, lider kwintetu jazzowego New Bone, z którym nagrał dwie autorskie płyty "Something for Now", "It`s not easy". Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami takimi jak: Jarek Śmietana, Adam Pierończyk, Leszek Kułakowski, Joachim Mencel, Maciej Sikała, Wojtek Karolak, Janusz Muniak. Brał udział w sesjach nagraniowych takich artystów jak: Jarek Śmietana, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Janusz Grzywacz, Leszek Moźdżer. Aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Jazzu i Muzyki Współczesnej AM w Krakowie.

Oficjalna strona zespołu De Profundis: www.cezarychmiel.com

 Serdecznie zapraszamy!!!

Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego ul. Fabryczna 2, tel.: 22 781 14 06 www.mokmarki.pl

[gallery columns="4" orderby="post_date"]  

 

   

Galeria

zdjecie: 80997
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry