Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Śp. Krystyna Długosz-Kurczabowa

14 września 2016 roku odeszła od nas Pani Krystyna Długosz-Kurczabowa.

Szanowni Państwo,

z ogromnym żalem przekazuję Państwu smutną wiadomość, że 14 września odeszła od nas Pani Krystyna Długosz-Kurczabowa, członek-założyciel Towarzystwa Kultury Języka, wieloletni członek Zarządu i przez kilka kadencji Prezes Oddziału Warszawskiego.

Uroczystości żałobne odbędą się 22 września o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Rafała i Alberta na Rudzie przy ul. Gwiaździstej 17 w Warszawie, a o 12.30 na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie (wejście bramą główną, ul. Kazimierza Wóycickiego 14).

 

Elżbieta Wierzbicka-Piotrowska

Prezes Oddziału Warszawskiego TKJ

 

W roku 2015 Pani Krystyna Długosz-Kurczabowa wygłosiła w Mareckim Ośrodku Kultury dwa wykłady: „Język w Biblii, Biblia w języku polskim”, których organizatorami byli Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Izydora oraz Marecki Ośrodek Kultury.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie

 

 

Komentarze: 1

  1. Zdzisław Domolewski pisze:

    Bardzo smutna wiadomość. Tych kilka osób,które brały udział w spotkaniach z panią Profesor wiedzą jak piękne to były godziny, jak ciekawe Jej wykłady, dyskusje, jak wielką wiedzą dysponowała i z jaką kulturą potrafiła tę wiedzę przekazywać. Dla mnie te dwa wykłady pani Profesor były jednymi z najciekawszych, najmądrzejszych, także najzabawniejszych chwil jakie w Markach przeżyłem. Wielki żal, że kolejnych spotkań z Nią już nie będzie.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,545s)