Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Sosnowa-Kościuszki do modernizacji

Podpisaliśmy największą, samorządową umowę drogową w dziejach Marek.

Nie ma odwodnienia, jest w złym stanie technicznym, asfalt jest w wielu miejscach popękany i nierówny. Mowa o ulicach: Sosnowa – Kościuszki, które łączą Aleję Marszałka Piłsudskiego z warszawską Białołęką. Dzięki udanej współpracy samorządów: miasta i powiatu, jej stan diametralnie się zmieni. W poniedziałek podpisaliśmy umowę na rozbudowę drogi, którą łączy nasze miasto z warszawską Białołęką. Będzie to największa samorządowa inwestycja drogowa w dziejach miasta. Kontrakt z wybraną w przetargu firmą IDS-Bud opiewa na 15,9 mln zł.

Co się zmieni w ciągu Sosnowej Kościuszki? Najprościej powiedzieć – niemal wszystko. Przede wszystkim wybudujemy kanalizację deszczową, dzięki czemu znikną pojawiające się po każdym większym opadzie kałuże. Powstaną też brakujące odcinki kanalizacji sanitarnej. Zmodernizowana droga będzie prowadzić po obecnym śladzie, ale zmieni się skrzyżowanie z Okólną. Powstanie tam rondo, które upłynni ruch samochodowy. Własną drogę otrzymają rowerzyści, a piesi będą natomiast korzystać z nowych chodników. Wymienione zostanie oświetlenie, a obie ulice otrzymają nawierzchnię asfaltową o szerokości 6-6,5 m. W sumie rozbudowie podlega odcinek liczący 1,45 km.

Finansowanie tej inwestycji przypomina układankę z puzzli. Największy ciężar biorą na siebie Powiat Wołomiński oraz Miasto Marki. Część inwestycji uda się sfinansować z pieniędzy Unii Europejskiej ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dzięki nim powstanie droga rowerowa. Do inwestycji dokłada się również Wodociąg Marecki.

Wykonawca inwestycji udzieli 84-miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonane prace.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 68, generowano: 0,747s)