Skautowy wschód słońca w Markach

6.jpg1 sierpnia 2007 roku o godzinie 8 harcerki i harcerze z 62. WRDH ?Wyssogota? spotkali się, aby odnowić Przyrzeczenie Harcerskie. Spotkanie na tzw. ?zwałce? było wyrazem przyłączenia się do zawiązanego tego dnia na całym świecie symbolicznego skautowego kręgu.

Dlaczego właśnie tego dnia i o tej godzinie? Otóż na rok 2007 przypada jubileusz 100-lecia istnienia ruchu skautowego, którego założycielem był generał Robert Baden-Powell.
Dokładnie 1 sierpnia 1907 roku Naczelny Skaut Świata zadął w róg kudu aby obwieścić rozpoczęcie pierwszego obozu skautowego. Dla uczczenia tego wydarzenia skauci i harcerze w niemalże każdym zakątku świata zbierali się aby odnowić składane niegdyś skautowe lub harcerskie Przyrzeczenie.

Nasza drużyna postanowiła celebrować ten szczególny dzień w miejscu swojego działania czyli w Markach. W galowych mundurach, tuż po przebytym całomiesięcznym obozie harcerskim miło było się spotkać w kręgu przyjaciół. W chwili wypowiadania roty Przyrzeczenia Harcerskiego wszystkim towarzyszyły emocje podobne do tych kiedy każdy z nas składał je pierwszy raz. Rozchodząc się do domów pozdrawialiśmy się skautowym pozdrowieniem ?Bądź gotów!? w wielu obcych językach. Na zakończenie każdy potwierdził swoją obecność wpisem do kroniki drużyny i otrzymał pamiątkowy certyfikat. I choć wydarzenie to miało charakter kolejnej zbiórki to dla wszystkich zebranych miało szczególny wyraz.

Drużyny naszego szczepu działają na terenie Marek już od kilku lat. Coraz więcej dzieci i młodzieży wkracza na szlak harcerskiej wędrówki, zgodnie ze starymi wzorcami. Odnajdują nowych przyjaciół, poznają ciekawe miejsca, zdobywają wiedzę i umiejętności przydatne w dorosłym życiu. Już od września ponownie zapraszamy na nasze zbiórki.

Czuwaj!

Drużynowy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
3a.jpg
4.jpg
5.jpg
7.jpg

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,580s)