UKS Sanchin

Uczniowski Klub Sportowy SANCHIN
ul. Okólna 14
05-270 Marki

606 68 38 30
wpgoju@wp.pl

Seminarium Siedlce 2009

seminariumW dniach 6-7.06. 2009 r. w Siedlcach odbyło się Seminarium szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai, którego organizatorem było Policyjne Towarzystwo Sportowe.

Gościem specjalnym organizatorów był President JKF Goju Kai Europa Shihan Leo Lipinski 8 Dan, któremu miałem zaszczyt asystować. Seminarium obejmowało się trzy sesje treningowe, w trakcie których Shihan Lipinski przerobił materiał szkoleniowy do stopnia 4 Dan włącznie. Poza Kihon egzaminacyjnym w Neko Ashi Dachi główny nacisk położony został na Kata Sanseru i Shisochin. Nasz nauczyciel drobiazgowo tłumaczył szczegóły mające wpływ na poprawne wykonanie technik w tych jakże różnych formach. Napięcie i rozluźnienie mięśni w odpowiednim czasie, poprawne przejścia i pozycje to wszystko decyduje o tym, czy adept wykonując formę zademonstruje Go i Ju czy tylko Go jak to się często zdarza. To wszystko zostało szczegółowo omówione w trakcie ciężkich treningów.

Dopełnieniem była praca nad Bunkai. Shihan demonstrował różne zastosowanie tego samego ruchu w Kata jakie powinien znać adept w zależności od stopnia zawansowania.
Oczy otwierały się niektórym szeroko?

W trakcie wykonywania Kata Tensho została dokładnie omówiona praca (tak ważnych w tej formie) mięśni wewnętrznych nóg w pozycji Sanchin. W trakcie Kumite Mistrz zwracał szczególną uwagę na balans ciałem, mający wpływ na siłę technik (nie będę tego opisywał ale każdy kto widział jak nasz Nauczyciel stojąc na jednej nodze uderzeniem w krótkim dystansie ?sadzał? na ziemię cięższych o 20 kg od siebie zawodników wie co mam na myśli).

Nagle okazało się, że w trakcie tylko lub aż trzech treningów z najwyższej klasy instruktorem ogrom przekazanej wiedzy przekraczał nasze możliwości. To tylko pokazuje, jak wiele jeszcze mamy do zrobienia?

Spotkanie z Shihan Lipinski jest dla nas zawsze wielkim wydarzeniem, a Jego wesołe usposobienie i wiedza powoduje, że nawet ciężkie treningi są przyjemnością.

W seminarium wzięło udział 40 zawodników reprezentujących kluby Goju Ryu
ze Stargardu Szczecińskiego, Marek /k Warszawy, Piotrkowa i Siedlec. Na zakończenie spotkania odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie 3 ? 1 kyu i stopnie Dan. Decyzją naszego Nauczyciela 4 osoby otrzymały promocję na wyższy stopień kyu oraz na stopień:
1 Dan:
- Katarzyna PAPROTA ? Siedlce,
- Andrzej KOWALCZYK ? Siedlce.

Opłata za udział zawodników UKS ?SANCHIN? w seminarium szkoleniowym została pokryta z dofinansowania jakie klub otrzymał od Urzędu Miasta Marki. DZIĘKUJEMY !!!

więcej zdjęć na www.karate-marki.pl

President
Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai
Poland
mgr Piotr Wysocki

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,523s)