UKS Sanchin

Uczniowski Klub Sportowy SANCHIN
ul. Okólna 14
05-270 Marki

606 68 38 30
wpgoju@wp.pl

SEMINARIUM GOJU RYU KARATE DO SEIWA KAI – SIEDLCE 2012

W dniach 24 – 26 sierpnia w Siedlcach odbyło się Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Organizatorem spotkania był Klub Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai oraz Policyjne Towarzystwo Sportowe z Siedlec. Prowadzącym zajęcia był Shihan Leo Lipinski 8 Dan z Londynu, a asystował Mistrzowi Sensei Marek Mielecki 4 Dan oraz niżej podpisany.

Program seminarium był bardzo zróżnicowany i obejmował Kihon od technik najprostszych do poziomu 3 Dan włącznie oraz Kata do Poziomu 6 Dan. Tak wysoki poziom zajęć był możliwy do poprowadzenia ponieważ grupa składała się w 90 % z „brązowych i czarnych pasów”. W trakcie treningu Kumite Shihan specjalny nacisk położył na poruszanie się „po trójkącie” tak charakterystyczne dla Goju Ryu, a tak trudne do szybkiego wykonania. Utrzymanie prawidłowego balansu w Kata Sanchin i Tensho było kolejnym elementem, który przerastał nieraz nasze umiejętności? Shihan zgodnie z zasadą stopniowania trudności co trening „podnosił poprzeczkę”,aż do momentu, w którym 60 % grupy gubiło się w podążaniu za Jego wskazówkami. Wtedy zatrzymywał zajęcia i cierpliwie tłumaczył…

Seminarium w Siedlcach było jednym z trudniejszych, ale uczestnictwo w nim dawało wiele satysfakcji. Materiał, który otrzymaliśmy do samodzielnego treningu musimy wdrożyć do naszej praktyki, gdyż w listopadzie czeka nas następne seminarium w Markach :-)

Na zakończenie spotkania odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai, po trwających trzy dni testach promocję otrzymali:

- Grzegorz TRUSIŃSKI – 1 Dan, Siedlce,

- Piotr LASECKI – 1 Dan, Marki,

- Monika WYSOCKA – 4 Dan, Marki.

GRATULUJEMY !

 

President

Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai Poland

Piotr Wysocki (5 Dan)

 

 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA !!!

ZAPISY DO NOWEJ GRUPY !

Zebranie organizacyjne w Szkole Podstawowej nr 1 w Markach (ul. Okólna 14)
w dniu 5 września (środa) o godz. 18.00.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,604s)