Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

„Rowery za kontenery”

To hasło akcji, którą Miasto Marki wdraża w partnerstwie z Mazowieckim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK).

Największa i najstarsza organizacja pomocowa w Polsce, dzięki środkom pochodzącym ze zbiórki tekstyliów z kontenerów oznaczonych symbolem PCK, ustawionych w różnych punktach mareckich ulic, wspiera naszych mieszkańców w postaci nieodpłatnego przekazywania trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych.

Podczas jubileuszu 15 lecia Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  odbyło się uroczyste przekazanie rowerów rehabilitacyjnych przez burmistrza Jacka Orycha oraz przedstawiciela Mazowieckiego Oddziału PCK na rzecz  mieszkańców Marek, w tym uczniów mareckich szkół.

Rowery trafiły do osób wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach. To jednak nie koniec akcji. Każdego miesiąca miasto będzie otrzymywało po 2 rowery zgodnie z zapotrzebowaniem. Osoby wymagające tej formy wsparcia, a nie będące podopiecznymi ośrodka pomocy społecznej, proszone są o kontakt z Kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,545s)