Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Rowerowy wniosek trzech samorządów

Warszawa, Ząbki i Marki chcą mieć połączenie dla fanów dwóch kółek. Wniosek o dofinansowanie inwestycji dostał formalną akceptację.

Często w internecie pojawiają się pytania czy z Marek będzie można wygodnie i bezpiecznie dojechać do Warszawy na rowerze? Odpowiadamy – tak. I to wcale nie w tak odległej przyszłości. Trzy samorządy – Warszawa, Ząbki i Marki – złożyły wniosek w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych o dofinansowanie budowy drogi rowerowej, która będzie przebiegać przez teren trzech miast. Chodzi o połączenie ścieżki leżącej wzdłuż obwodnicy Marek ze ścieżką w ul. Karkonoszy w Warszawie, która już prowadzi do dworca Warszawa Wileńska. Dobra wiadomość jest taka, że projekt przeszedł pozytywną ocenę formalną. Wyniki oceny merytorycznej poznamy na przełomie roku. Jeśli będzie pozytywna, inwestycja będzie musiała zostać zrealizowana najpóźniej do końca czerwca 2018 r.

Koszt inwestycji jest oszacowany na 5,3 mln zł netto, a wydatki kwalifikowane na 4,4 mln zł. Kwota dofinansowania nie będzie wyższa niż 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wkład Marek w tzw. udział własny wynosi 88,2 tys. zł. Miasto też poniesie wydatki związane z wykupem gruntów na terenie inwestycji.

Samorząd rozmawia również z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na temat remontu Al. Piłsudskiego, którego elementem byłaby budowa drogi rowerowej wzdłuż podstawowej arterii miasta.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,527s)