Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Rower miejski – pomóż nam wybrać lokalizację

MarkiWłączsie! – tym razem do konsultacji w sprawie stacji dla jednośladów.

Przygotowujemy się do wdrożenia systemu roweru miejskiego. Część z Państwa na pewno zna jego zasady – wypożyczamy rower w jednym miejscu, pokonujemy wybrany odcinek drogi i zostawiamy jednoślad w innej stacji. Nasze założenie jest takie, że rower na służyć przede wszystkim celom komunikacyjnym – w codziennej drodze do pracy, szkoły czy na zakupy. Przy okazji osiągniemy też efekt ekologiczny – zmniejszymy ilość spalin samochodowych. Chcemy być mądrzejsi Państwa wiedzą. Zapraszamy do konsultacji, dotyczących lokalizacji przyszłych stacji systemu. Napiszcie, gdzie Waszym zdaniem ulokować poszczególne punkty, by stanowiły spójny system. Skorzystamy z pośrednictwa formularza elektronicznego zamieszczonego pod adresem www.rower.marki.pl – w konsultacjach można brać udział od 31 stycznia do 14 lutego 2018 roku. Nie zbieramy przy tym żadnych danych osobowych – liczą się tylko i wyłącznie pomysły.

Wystarczy wpisać skrzyżowanie dwóch ulic, plac, skwer czy duże osiedla wielorodzinne. Każda lokalizacja zostanie zweryfikowana pod względem dostępności publicznej (możliwość przesiadki do autobusu), stanu własności nieruchomości i możliwości technicznych. Po konsultacjach przeprowadzimy analizę Państwa opinii i na tej podstawie powstaną założenia systemu. O ich wynikach będziemy informować na stronie www.marki.pl, a także za pośrednictwem mediów społecznościowych.

wejdź na www.rower.marki.pl  i WYPEŁNIJ FORMULARZ

Komentarze: 1

 1. Mieszkaniec pisze:

  Zamiast fantazjować o stacjach rowerowych proponuję skupić się na rzeczach istniejących.
  Niedługo po ulicy Bandurskiego, Okólnej i Słonecznej będzie jeździć nowa linia ZTM o numerze L33. Link do przetargu: http://www.ztm.waw.pl/zamowieniapubliczne.php?c=93&i=899&l=1
  Co UM Marki już zrobił, aby na tych ulicach zbudować przystanki?
  Analogicznie z ulicami Lisa Kuli oraz Fabryczną, Niedługo ruszą L-ki z Zielonki przez Marki. Link do przetargu: http://www.ztm.waw.pl/zamowieniapubliczne.php?c=93&i=913&l=1
  Pytam, gdzie będą przystanki na tych ulicach?
  Albo linia L40 – od ponad roku brakuje przystanku na roku Piłsudskiego i Wspólnej w kierunku pętli Pustelnik. Pytam kiedy wreszcie powstanie tam przystanek? A może warto wybudować także przystanki na Brzozowej i Dużej skoro już autobus tam jeździ?

  Podstawowych rzeczy jak przystanek nie potraficie zrobić, a miejskich rowerów się zachciewa.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 69, generowano: 0,557s)