Remont Piłsudskiego. Struga z problemami, a co dalej?

We wtorek 10 kwietnia rozpoczął się remont al. Piłsudskiego. Mimo planów wykonania dużej modernizacji zmiany ograniczą się do sfrezowania nawierzchni i ułożenia nowej warstwy. I etap prac obejmuje jezdnie w kierunku Białegostoku od Słupna do ul. Cmentarnej w Strudze. Cały ruch skierowany został na drugą nitkę jezdni. Już pierwszego dnia remontu mieszkańcy spotkali się z dużymi utrudnieniami. Wykonawca – firma Astaldi oraz inwestor Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kompletnie zawiedli w kwestiach informacyjnych i organizacyjnych.  Od świata odcięte zostały nieruchomości położone na tym odcinku, w tym publiczne przedszkole, szkoła, kościół  i niektóre firmy. 

Urząd Miasta prawdopodobnie starał się podać informację jak najsprawniej, mimo to mieszkańcy Marek mogli dowiedzieć się o pracach dopiero w przeddzień ich rozpoczęcia. Wciąż nie znamy szczegółowego terminarza prac. Wiemy jedynie, że zostały podzielone na 4 etapy, każdy potrwa około 2 tygodnie. W związku z organizacją robót w ramach pierwszego odcinka zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z pytaniami i prośbą o zwiększenie zaangażowania miasta i możliwie wczesnego oraz kompletnego informowania o kolejnych etapach. Dalsze odcinki miasta są gęściej obsadzone przez obiekty użyteczności publicznej i jeśli prace będą zorganizowane w podobny sposób sparaliżuje to życie wielu mieszkańców. Zastanawia też czy przypadkiem termin remontu odcinka przy kościele w Markach nie pokryje się z uroczystościami Bożego Ciała?

Przedstawiciele Urzędu Miasta już na drugi dzień interweniowali w siedzibie GDDKiA. Według komunikatu ze strony Urzędu podjęto działania ”które mają doprowadzić do udrożnienia dojazdu do  posesji i instytucji w Strudze” . Urzędnicy zapewniają przy tym, że  będą informować na bieżąco o tej sprawie. Od tej pory poza informacją o pomocy policjantów na przejściach dla pieszych w okolicy remontu nie ukazała się żadna nowa wiadomość.

Galeria

Komentarze: 3

 1. Mieszkaniec pisze:

  Smutno się to czyta.
  Przedstawiciel partii, która w ubiegłych latach tak budowała kanalizację że całymi tygodniami wiele ulic (np. ul. Okólna) było rozkopane i nie toczyły się żadne prace krytykuje kogoś za to że coś robi.

 2. m pisze:

  trudno nie krytykować GDKiA za pierwsze dni remontu, dobrze, że ktoś o tym pisze

 3. mieszkaniec pisze:

  kolejna ulica tym razem Ceglana na czas remontu Głownej totalny brak rozsądku i pomyślunku skierowanie ruchu na ulicę nieutwardzoną ,z brakiem poboczy ,nie wprowadzenie skutecznego zakazu ruchu ciężarówek,brak ograniczeń prędkości a tak poza wszystkim to czemu nie wprowaszono na ulicy ruchu jednokierunkowego przenosząc drogi kierunek na ulicę Gliniecką.Wystarczyłoby popatrzeć na mapę ulic ale to widocznie za skomplikowane.Nie wiem skąd w Urzędzie Miasta zwanym szumnie ratuszem takie zgromadzenie nieudaczników.I po kolejne czy tym razem może ktoś oświeci mieszkańców osiedla ile trwać będzie ten bałagan mamy tylko nadzieję że nie będzie to powtórka z Sowińskiego gdzie remont z 6 tygodni przedłużył się do 6 miesięcy

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 69, generowano: 0,571s)