Remis, który nie cieszy

Mikołaj Szczepanowski Marcovia

25 września 2013    19:51

W ubiegłą sobotę Marcovia zmierzyła się na wyjeździe z Vulcanem Wólka Mlądzka. Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy zajmowali wyższą pozycję niż nasz zespół. Do przerwy było jednak 1:0 dla Marcovii po bramce Tomasza Bylaka. Vulcan zmuszony był grać w 10 po czerwonej kartce dla Piotra Muchy już w 14 minucie meczu. Siły wyrównały się w 65 minucie gdy za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Michał Gromulski. Marcovia wypuściła zwycięstwo z rąk w 93 minucie. Bramka zdobyta przez Kamila Marczaka padła z rzutu karnego.
Mimo, że przed meczem remis można było brać w ciemno to po meczu pozostaje duży niedosyt. Stracona bramka w doliczonym czasie gry sprawiła, że zdobyty na trudnym terenie punkt nikogo nie cieszy.

Swoje mecze rozegrały również młodsze roczniki Marcovii.

Rocznik 2002

W środę 18.09.2013 zawodnicy Marcovii rozegrali zaległy mecz z AON-em Rembertów. Mecz zaczął się od straconej bramki już w 4 minucie. Pierwsza połowa to okres wyrównanej walki. Chłopcy z Marek dwukrotnie gonili wynik. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 2:2. W przerwie padły mocne słowa i druga część meczu była już tylko dominacją Marcovii. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3 dla MTS Marcovii.

Skład: Tomek Komorowski, Mateusz Syka, Franek Gapsa, Damian Waśniewski, Damian Stępień, Tomek Szwejkowski, Damian Arciuch, Piotr Szabelski, Michał Kaczor, Igor Kokoszka, Marcin Sumiński, Adrian Król, Adrian Kaniecki, Ignacy Radziszewski, Kacper Lasikowski

Bramki: Kaniecki x3 Lasikowski x2 Kokoszka x1 Szabelski x1

Rocznik 2006

W sobotę 21.09.2013 chłopcy wzięli udział w mini rozgrywkach w systemie 4 drużyny każdy z każdym. MZPN przydzielił nas do grupy z Escolą Varsovia, Zniczem Pruszków, oraz Hutnikiem Warszawa. We wszystkich meczach nasza drużyna odniosła niestety porażkę:

Marcovia - Znicz Pruszków 3:5 Marcovia - Hutnik Warszawa 0:5 Marcovia - Escola Varsovia 0:8

Udział Wzięli: Mateusz Fortuna, Bartek Nadolski, Adam Pielasa, Bartek Chotomski, Łukasz Piątkowski, Wiktor Kośnik, Fabian Jaroń, Bruno Borowy, Kuba Matykiewicz, Miłosz Monarcho, Julek Janiszewski

Informacje o rocznikach 2002 i 2006 przekazał trener Konrad Podeszwik.

Rocznik 2004

Nasza drużyna rozegrała w miniony weekend tradycyjnie dwa spotkania ligowe.

Pierwsze spotkanie odbyło się na na obiektach BOS - Białołęckiego Ośrodka Sportu a rywalem był AGAPE BIAŁOŁĘKA.

Mimo sprzyjającej pogody nasi chłopcy przespali większość meczu. Niewykorzystane sytuację w pierwszej kwarcie spotkania zemściły się w kolejnych odsłonach. Zdecydowana przewaga na początku spotkania uśpiła naszych zawodników. Konsekwencją była utrata w drugiej kwarcie aż czterech bramek. Proste niewymuszone błędy i braki w ustawieniu nasi rywale wykorzystywali niczym wytrawny snajper. Trzecia kwarta byłaby bez historii gdyby nie piękny gol młodszego od kolegów Rafała Boczonia. Widząc, że chłopcy totalnie nie mają swojego dnia trenerzy postanowili maksymalnie zmobilizować zawodników na ostatnią kwartę spotkania. Zawodnicy rzucili się na przeciwnika niczym byk na czerwoną płachtę torreadora. Efektem tego były szybko strzelone ( w 1,5 minuty ) dwie bramki kolejno Rafała Boczonia a także pięknę uderzenie Macieja Chęcińskiego - w samo okienko bramki przeciwnika. Chwilę później po raz kolejny zaciętością i nieustępliwością popisał się Rafał Boczoń pakując piłkę do siatki rywali. Chłopcy doszli rywala na jedną bramkę jednak nie wytrzymali ciśnienia i dali sobie wbić dwie bramki. Wynik końcowy 8:5.

Po tym spotkaniu na słowa pochwały zasługuję Rafał Boczoń który mimo młodszego wieku nie ustępował rywalom i popisał się hattrickiem. Drugim z wyróżnionych zawodników to Maciek Chęciński który pokazał na boisku co to jest walka i nieustępliwość na każdym metrze boiska a przypieczętował to pięknym golem.

Mamy nadzieję , że reszta zawodników weźmie przykład z kolegów i w kolejnym spotkaniu zagra tak jak w ostatniej kwarcie meczu z AGAPE.

AGAPE - MARCOVIA 8:5

Bramki : Boczoń Rafał 3, Grochowski Franek, Chęciński Maciek

W meczu wzięli udział: Zadrag, Gleń, Sobieraj, Boczoń R. , Boczoń M. , Grochowski, Lis, Kopański, Chaciński, Ściechowicz, Chęciński.

W drugim spotkaniu nasi zawodnicy zmierzyli się z rówieśnikami z podwarszawskiego Legionowa.

Na bardzo dużym boisku ( długim) nasi zawodnicy nie mogli się odnaleźć. Brak współpracy zawodników ofensywnych z defensywnymi przyniósł wymierne skutki. Zawodnicy Legionovii przewyższali nas na każdym metrze boiska. Mimo zadziorności i nieustępliwości naszych chłopców traciliśmy gola za golem. Wydawało się że po bardzo dobrym spotkaniu z Wichrem Kobyłka nasza gra będzie wyglądała lepiej. Jak to się mówi pierwsze koty za płoty - a my uczymy się dalej by być coraz to lepszymi zawodnikami.

Trzeba podkreślić iż zespół Legionowvi ćwiczy ze sobą już trzeci rok a chłopcy są bardzo zgrani. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach nasz zespół będzie się coraz to bardziej zgrywał a efekty będzie widać na boisku.

Warto pochwalić po tym spotkaniu wszystkich chłopców ale w szczególności Gracjana Kryszkiewicza który dwoił się i troił aby zatrzymać rywali.

Honorową bramkę strzelił dla naszego zespołu Oskar Sułkowski.

TEKST: Marcin Boczoń

W dalszej części kilka zdjęć z meczu Marcovii 2004 z AGAPE Białołęka. Zdjęcia zamieszczamy dzięki uprzejmości klubu AGAPE Białołęka.