Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Relacja z koncertu walentynkowego „Serce na dłoni”

Relacja z koncertu walentynkowego „Serce na dłoni” w wykonaniu Jakuba Wociala, przy akompaniamencie Macieja Tomaszewskiego
14 lutego 2015 roku

14 lutego w Kawiarence Artystycznej Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego miał miejsce niezwykły koncert. Tego dnia Krystyna Klimecka - dyrektor MOK – przygotowała prawdziwą ucztę dla serc i dusz przybyłej publiczności. Dzień św. Walentego należał w pełni do Jakuba Wociala znakomitego wokalisty i aktora musicalowego teatrów „Roma” i „Rampa”. Młody, zdolny mistrz musicalowych songów pokazał swoje możliwości wokalne w całej okazałości, oczarowując pięknym śpiewem wszystkich gości. Zachwycając siłą wysokiego głosu i aktorsko dobranymi gestami scenicznym podzielił się z publicznością swoją pasją, a to wszystko przy znakomitym akompaniamencie pianisty Macieja Tomaszewskiego.

W repertuarze przygotowanym przez wokalistę na ten specjalny walentynkowy wieczór, znalazły się  utwory skomponowane przez Andrew Lloyda Webbera, autora muzyki najsłynniejszych musicali, które odniosły sukcesy na całym świecie i weszły do kanonu musicalu. Wiele z nich do tej pory cieszy się ogromnym powodzeniem wśród melomanów, jak również nie schodzą z afisza scen na Broadwayu czy  w Londynie. I tak wszyscy zebrani w kameralnym, subtelnie przygotowanym na ten dzień anturażu mogliśmy wysłuchać utworów pochodzących z takich musicali jak „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”, „Jesus Christ Superstar”, „Evita”, „Koty”, „Nędznicy”. A wystawa plakatów teatralnych prezentowana w sali widowiskowej z okazji Roku Teatru Polskiego stanowiła piękne tło koncertu.

Brawom nie było końca, uśmiechom i gestom sympatii również, artysta z przyjemnością podarował „serce na dłoni” życząc wszystkim w tak szczególnym dniu pozytywnej energii, którą warto się dzielić z drugim człowiekiem. Bo „miłość niejedno ma imię” - jak podkreśliła Krystyna Klimecka „kochajmy, zatem artystów”, bo na spotkanie z kulturą wyższą jest odpowiedni czas w każdym momencie życia, nie ma znaczenia wiek, wystarczą tylko dobre chęci i możliwości. Te pierwsze zależą wyłącznie od samego człowieka, drugie są już kwestią wyboru i poświęcenia swojego czasu. Potwierdzeniem tej tezy może być fakt, że podczas kolejnego znakomitego koncertu – tym razem w Walentynki – sala Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego była wypełniona po brzegi. Organizatorów cieszy fakt, iż wieczory w kawiarence Artystycznej MOK to także miłe spotkania towarzyskie mieszkańców naszego miasta.

W Kronice MOKu tego wieczoru nasi goście napisali:

Dziękuję za piękny wieczór, za koncert pełen emocji, wspaniale zaśpiewany, o znakomitym akompaniamencie. Jak zwykle pełna uroku organizacja Sali, czerwone akcenty na stołach – płonące, czerwone świece, nietypowe serwety dekoracyjne oraz kurtyna nawiązująca do amerykańskiego święta: Walentynki. Pełen uroku wieczór! Dziękuję!”

Anna Misiurska

„Magiczny koncert w tak magicznym dniu. Cudowny głos pana Jakuba i niesamowita muzyka”.

Podpis nieczytelny

„Bardzo miły wieczór walentynkowy dzięki organizatorowi i pięknym występem Pana Kuby”.

Podpis nieczytelny


Paulina Borzecka
Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 58, generowano: 0,563s)