Relacja z Forum Inicjatyw Pozarządowych Powiatu Wołomińskiego

Na Forum Inicjatyw Pozarządowych 2005 do Zielonki pojechałam razem z panią Małgorzatą Kapica – prezesem Niezależnego Salonu Literacko-Artystycznego Marki. Gnała nas tam ciekawość poznania ludzi i form ich pracy na rzecz lokalnych społeczności sąsiednich gmin.

I nie zawiodłyśmy się, bo na FIP przybyli pozarządowcy z Zielonki, Tłuszcza, Wołomina, Czarnej byli przedstawiciele Caritasu, Akcji Katolickiej, samorządowcy z Radzymina i Kobyłki, Wołomina i Zielonki (jeśli kogoś pominęłam to serdecznie przepraszam).Organizatorzy potraktowali przedsięwzięcie bardzo poważnie i profesjonalnie, a zarazem ciepło i serdecznie. Powiem otwarcie, po raz pierwszy miałyśmy okazję rozmawiać z grupą ludzi z różnych środowisk powiatu wołomińskiego, którzy podobnie jak my czują problemy i mają chęci, aby te problemy rozwiązywać.
Gospodarze zadbali o wszystko czego potrzebowały nasze dusze i umysły. Aby sprostać potrzebie poznania(bo głód wiedzy i informacji wszyscy mieli olbrzymi) zmieniono program i zorganizowano jedno ogólnodostępne 3-członowe szkolenie dla wszystkich zainteresowanych. Mogłyśmy więc w ramach jednego wyjazdu poznać 3 aspekty działania struktur pozarządowych i sposobów współpracy z samorządem. Były dyskusje, rozmowy przy kawie, pytania i konkretne rzeczowe odpowiedzi. Nawiązałyśmy nowe kontakty, wymieniłyśmy wizytówki, telefony, e-maile.
Mam nadzieję, że za rok na następnym FIP spotkamy się w większym gronie i że nasi mareccy samorządowcy i pozarządowcy będą mogli zaprezentować tam swoje dokonania na rzecz lokalnych społeczności.

Ania Banasik

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 45, generowano: 0,512s)