Relacja z festynu sportowo-rodzinnego

Rafał Redeł Marcovia

11 czerwca 2006    20:17

W dniu 4 czerwca 2006 r., w godzinach 14.00-22.00, na obiekcie Mareckiego Towarzystwa Sportowego Marcovia 2000 odbył się kolejny festyn sportowo-rodzinny.
Jedną z atrakcji festynu był mecz Polskiej Kadry Gwiazd z drużyną MTS Marcovia 2000. W zespole Gwiazd wystąpili m. in. Jarosłąw Bako, Marek Dziuba, Stanisław Terlecki (kpt.), Marek Citko, Igor Gołaszewski, Dariusz Dźwigała. Na ławce rezerwowych zasiadł kontuzjowany Marcin Żewłakow. Dużą atrakcją było pojawienie się kapitana Mistrzów Polski Legii Warszawa Łukasza Surmy, który w przerwie meczu poprowadził konkurs strzałów na bramkę oraz rozdawał autografy fanom warszawskiego zespołu. Po wyrównanej walce nasza drużyna, w której wystąpili m. in. Jacek Zalewski (kpt.), Grzegorz Michowicz, Marek Łoniewski, Jarosław Wojciechowski, Paweł Papis, Jan Rosłon, Andrzej Dzieniszewski oraz młodzież z rocznika '90 Damian Pacuszka, Mateusz Kostka, Paweł Skrok i Dariusz Rosiński, uległa Gwiazdom 1:2 (1:1). Bramki dla zespołu gości zdobyli: Marek Citko w pierwszej połowie z rzutu karnego i Stanisław Terlecki. Bramkę dla Marcovi, strzałem w bliższy róg bramki bronionej przez Jarosława Bako, zdobył Łukasz Zalewski.
W trakcie festynu odbyły się występy estradowe, podczas których zaprezentowały się zespoły: K.A.S.A., Klawe Syny oraz Universe. Odbył się również konkurs, w którym można było zaprezentować swoje zdolności malarskie. Dzieci mogły skorzystać z darmowych: zjeżdżalni i przejażdżki konnej, a także sprawdzić swoje umiejętności w grze w warcaby i szachy. Mimo nienajlepszej pogody frekwencja dopisała. Mamy nadzieję, że kolejne festyny zgromadzą na naszym obiekcie jeszcze większą liczbę mieszkańców i sympatyków naszego miasta.