Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Relacja: Recital Doroty Osińskiej w MOK

Relacja:

Uroczyste zakończenie roku
kulturalno – oświatowego 2014/2015

21 czerwca 2015 roku
Recital DOROTA OSIŃSKA - vocal & PAWEŁ STANKIEWICZ - gitara
Oprawa akustyczna: DARIUSZ MYSZKINIS - firma „MASTER”

W niedzielne popołudnie 21 czerwca w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego odbył się recital znakomitej wokalistki Doroty Osińskiej. Artystce towarzyszył gitarzysta Paweł Stankiewicz autor aranżacji, kompozytor materiału muzycznego solowych płyt artystki m.in. „Idę” (2004 r.) czy ”Kamyk zielony” (2010 r.).

Zakończenie roku kulturalno – oświatowego to moment szczególny w działalności MOK. Zorganizowany z tej okazji koncert dyrektor MOK dedykowała wspaniałej mareckiej publiczności, dziękując za całoroczną z nami obecność. Podziękowanie skierowała także do wszystkich życzliwych i pomocnych osób za serdeczną współpracę.

Początek lata nastraja do wakacyjnego odpoczynku, po wytężonej całorocznej pracy. W MOK obfitowała ona w zorganizowanie, przeprowadzenie różnorodnych wydarzeń pochodzących z  bogatego wachlarza, oferty programowej.

Krystyna Klimecka - dyrektor MOK - zaprosiła Dorotę Osińską, aby właśnie ten uroczysty czas uświetnić jej występem. Wzruszeń i emocji dostarczyła słuchaczom ta piękna, młoda, filigranowa kobieta pełna uroku, oczarowując publiczność siłą głosu wydobywającego się z niej z ogromną mocą. W programie koncertu znalazły się utwory pochodzące z jej poprzednich solowych płyt  w aranżacjach m. in. wybitnych autorów i kompozytorówWłodzimierza Korcza, Jerzego Satanowskiego, Zygmunta Koniecznego, Magdy Czapin?skiej, Jacka Cygana, Ernesta Brylla jak również te znajdujące się na jej ostatniej solowej płycie p.t. „Teraz” (2013 r.) m. in. „Jestem chora”„Biec w nadzieję”.

Dorota Osińska zaśpiewała również piosenki napisane i skomponowane, na specjalną okazję upamiętnienia przypadającej w 2015 roku setnej rocznicy urodzin Edith Piaf. Poprowadziła koncert nawiązując serdeczny pełen swobody kontakt z publicznością. Naturalna, urzekająca barwą głosu, siłą ekspresji i wrażliwości, łączy w sobie artystyczny kunszt najwyższej klasy. Słuchając jej ma się wrażenie, że człowiek obcuje prawdziwą sztuką, w której oddziaływanie na duszę ma największe znaczenie. Dorota Osińska hipnotyzuje swoich słuchaczy, zaprasza ich w świat kojących, delikatnych, wyrafinowanych emocji, ukazując meandry życia zapisane w mądrości słów, jakie opowiada śpiewając. Jednocześnie jej przekaz jest wysublimowany, silny, szczery; ona śpiewa całą sobą, swoim sercem i swoją duszą, cała jest muzyką. Nie hamując ekspresji, zaskakuje, skłania do refleksji, poszukiwania i odnajdywania piękna ukrytego w poezji, muzyce, sztuce.

Po występie artystka przyjęła prawdziwą falę oklasków, co zapowiedziało ponowny występ na bis – Dorota Osińska wykonała piosenkę p.t. „Szaleć”.

Następnie Krystyna Klimecka podziękowała pięknie artystom – życząc wielu sukcesów – oraz publiczności za przybycie – życząc słonecznych i pogodnych, także w sercach wakacji – a Jolanta Sowińska wręczyła bukiet czerwonych róż będący wyrazem szacunku i uznania, skierowanym w stronę artystów. Po koncercie można było zakupić płytę Doroty Osińskiej, porozmawiać z wokalistką oraz poprosić o autograf.

kronice MOK Dorota Osińska oraz Paweł Stankiewicz napisali:

„Ślicznie dziękujemy za wspaniałą gościnę! Oby do zobaczenia wkrótce!”

A oto wpisy gości:

„Dziękujemy za fantastyczny koncert. Niesamowity głos. Życzymy wspaniałych sukcesów”
J. Mańk

„Piękny koncert, wspaniała wokalistka i gitarzysta. Emocji oraz wzruszeń, co nie miara. Życzę sukcesów i więcej wspaniałych recitali”
K. Myszkinis

„Świetne miejsce, miła atmosfera i wspaniała jak zawsze wzruszający śpiew Doroty. Super!”
A.  Kozłowska

„Serdecznie dziękujemy za wspaniały koncert. Piękny głos Pani Doroty oraz jej cudowne interpretacje sprawiły, że nasz dzień był nie do zapomnienia”
Rodzina Wysockich

 

Koncert zorganizował Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego przy współpracy z Wodociągiem Mareckim - głównym sponsorem koncertu.

Wszystkim Państwu, uczestnikom zajęć w Mareckim Ośrodku Kultury oraz naszym Przyjaciołom i Sympatykom serdecznie dziękujemy za całoroczną współpracę oraz życzymy pięknego wypoczynku wakacyjnego!

 

Marecki Ośrodek Kultury
im. T. Lużyńskiego

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,639s)