Rekord był blisko. Daniel Żochowski wygrywa Małą Milę!

10 września 2018    18:22

Daniel Żochowski z Warszawy wygrał 9. edycję Małej Mili Mareckiej. Dystans 1609 metrów przebiegł w czasie 4:24. Do wyrównania rekordu imprezy ustanowionego w 2010 roku przez Łukasza Parszczyńskiego zabrakło tylko 4 sekund. Padł za to rekord frekwencyjny - bieg ukończyło 360 osób. Wśród Pań, z czasem 5:46 bezkonkurencyjna okazała się Patrycja Bereznowska z Wieliszewa.

Drugie miejsce wśród Panów podobnie jak rok temu zajął Kamil Młynarz z Łęcznowoli. Podium zamknął Kamil Szymaniak z Pełchu. Drugi czas wśród Pań osiągnęła Wiktoria Pruszyńska z Marek, jako trzecia przybiegła Zuzanna Olszewska z Józefowa. Zawodniczka z Marek oczywiście została też najszybszą Markowianką, a także wygrała klasyfikację U-18. Przy wręczeniu nagród (po selekcji dublujących się nagrodzonych) tego niestety nie zaznaczyliśmy za co Wiktorię bardzo przepraszamy i wierzymy, że za rok będziemy mieli okazję się poprawić!  Wśród mieszkańców Marek cały czas bezkonkurencyjny pozostaje Sylwester Kuśmierz, który regularnie wygrywa tę klasyfikację!

Miejsca na podium w kategorii kobiet do lat 18 zajęły także Daria Banasiak z Dręszewa oraz Daria Giera z Radzymina. Wśród mężczyzn w tej kategorii podium zdominowali markowianie. Najszybszy był Mateusz Zawadzki, po nim przybiegli kolejno Adrian Szczerba i Dawid Cichowicz.

W najmłodszej kobiecej kategorii (do lat 13) zwyciężyła Patrycja Seklecka z Marek. Druga była również reprezentująca Marki Pola Wojciechowska. Najniższy stopień podium wybiegała Aleksandra Tymińska z Jasiennicy. Wśród chłopców do lat 13 na podium znalazło się trzech reprezentantów Marek. Pierwsze miejsce zajął Kacper Domaszczyński, drugie Michał Zych, a trzecie miejsce wywalczył Michał Walasek.

Zawodnicy brali też udział w klasyfikacji drużynowej. Najmocniejsza okazała się ekipa występująca pod nazwą "Lechici Zielonka" w składzie: Patrycja Bereznowska, Robert Michalski, Jarosław Chrabałowski oraz Dariusz Król. Drugie miejsce zajęła lokalna drużyna Markowych Biegaczy. Podium wywalczyła też drużyna z Warszawy - Żórawski Team (z mareckim akcentem w postaci występu Magdaleny Żochowskiej).

Wyniki

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Małą Milę!

Zawodnikom za liczny udział i stworzenie sportowego widowiska!
Kibicom za wsparcie zarówno  dla zawodników jak i dla nas!
Partnerom biegu - bez Was nie byłoby Mili!

Dziękujemy też OSP Marki i mareckiej oraz powiatowej Policji za zabezpieczenie biegu. Pragniemy podziękować również Zakładowi Usług Komunalnych za wykonane prace techniczne przed biegiem!

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Mili, które tego dnia pracowały na ulicy Małej: za pracę, rady, wszelką pomoc oraz życzliwość dla Małej Mili Mareckiej!

Szczególne podziękowania kierujemy do rodzin, zaangażowanych Milę, nie tylko w tym roku, ale od wielu lat: Gałeckim, Grabowskim, Bogusz, Banasiuk, Kluczek, Kołodziejczyk, Wojciechowskim, Kuba, Zalewskim oraz Zagrzejewskim.

zdjecie: 114417