Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Recital Romana Ziemlańskiego

Zapraszamy 27 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 na recital Romana Ziemlańskiego pt. „Kolekcjoner wspomnień – w hołdzie Bułatowi Okudżawie”.

Roman Ziemlański wirtuoz gitary, balladzista, kompozytor, aranżer. Mistrz akompaniamentu, twórca własnego rozpoznawalnego stylu opartego na klasyce  gitarowej i flamenco. Jeden z „Wielkiej Trójki” znakomitych polskich gitarzystów (Henryk Alber, Janusz Strobel, Roman Ziemlański), którzy bogatą działalnością koncertową sprawili, że gitara klasyczna znalazła swoje zasłużone miejsce na rodzimej scenie teatralnej  i estradowej.

Artysta ma w swojej ofercie 2 recitale i 6 spektakli muzyczno-słownych, do których w większości napisał muzykę i podczas których towarzyszy artystom z gitarą.

Roman Ziemlański jest twórcą m.in. muzyki do słynnej już dzisiaj „Mszy Wędrującego” według Edwarda Stachury, wykonywanej przez Annę Chodakowską-ostatnio w warszawskim Teatrze Kamienica.  Jest też autorem muzyki do „Misterium o Bogu Ukrytym” według Karola Wojtyły – Jana Pawła II, jak również muzyki teatralnej. Piosenki jego autorstwa śpiewają:  Sława Przybylska, Edyta Geppert, Anna Chodakowska, Aleksandra Jankowska, Jonasz Kofta, Waldemar Kocoń i inni.

Roman Ziemlański to Artysta o wyjątkowo dużym dorobku fonograficznym. Oprócz nagrań klasycznych, opracowuje i nagrywa wielkie przeboje muzyki lekkiej. Znana firma fonograficzna MTJ doceniła kunszt aranżacyjny i wykonawczy Romana Ziemlańskiego wydając wspaniały dwupłytowy album „Melodie wiecznie młode”.

Przez wiele lat współpracował z Teatrem „Stara Prochownia”, kabaretem „Pod Egidą”, Teatrem „Na Targówku” oraz z „Teatrem Studio”. Artysta koncertuje w kraju i zagranicą (m.in. U.S.A., Rosja, Szwecja, Niemcy, Austria, Włochy, Wielka Brytania). Jest laureatem licznych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych.

źródło: http://romanziemlanski.pl/

Zapraszamy

 

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 65, generowano: 0,557s)