PO w Markach

Koło Platformy Obywatelskiej RP
w Markach

kontakt@marki-platforma.org
511 077 631

Radni Platformy Obywatelskiej przeciwni podwyżkom za wodę i ścieki!

odczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni wyrazili swoje zdanie na temat uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Miasta Marki w okresie od 1 czerwca 2013 roku do maja 2014 roku.

Zarząd spółki Wodociąg Marecki przygotował wyczerpującą prezentację, która miała na celu przedstawienie radnym argumentów za wprowadzeniem podwyżek. W trakcie dyskusji padały różne opinie, a wśród nich m. in. obawy, że podwyżki mogą negatywnie wpłynąć na motywowanie mieszkańców do podłączania się do systemu kanalizacji w mieście.

Dłuższe rozpisywanie się w tej sprawie jest chyba zbędne, ponieważ wyniki głosowania winny wszystko wyjaśniać.

8 głosów ZA podwyżkami, 9 głosów przeciw oraz 3 głosy wstrzymujące się od głosowania.

Warto rozwinąć przedstawiony powyżej wynik głosowania. Wszyscy radni Platformy Obywatelskiej byli przeciwni podwyżkom, radni MSG w swojej zdecydowanej większości głosowali przeciw podwyżkom, radni PiS-u byli przeciwni, bądź wstrzymali się od głosowania, natomiast radni Wspólnoty Samorządowej w znakomitej wickości głosowali za wprowadzeniem podwyżek.

Podsumowując, należy zwrócić uwagę na fakt, iż radni niezależnie od swojej decyzji nie mięli wpływu na stawek cen wody, czy ścieków. Wszystko dlatego, że reguluje to ustawa z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkańcy, poprzez głosowanie nad powyższą uchwałą, mogą poznać zdania poszczególnych radnych, którzy reprezentują określone kluby w Radzie Miasta Marki.

Informacje również na:

http://mareckaplatforma.com/2013/04/24/radni-platformy-obywatelskiej-przeciwni-podwyzkom-za-wode-i-scieki/

http://werelich.com/2013/04/24/radni-przeciwni-podwyzce-taryf-za-wode-i-scieki/

 

Komentarze: 13

 1. Patryk pisze:

  … ci radni Platformy Obywatelskiej to jacyś odszczepieńcy! Przecież Platforma zawsze jest za podwyżkami. Np. podwyżka biletów ZTM w Warszawie, podwyżka czynszów czy „podwyżka” wieku emerytalnego. Dziwne? Może to jakiś margines? Ilu jest ich w radzie?

 2. Arkadiusz Werelich pisze:

  Ilość radnych PO w Radzie Miasta jest wystarczająca, aby sprawić, że ta, czy inna uchwała wejdzie w życie, bądź nie. Skoncentrujmy się na tym, co dzieje się w Markach, ponieważ dyskusja nad polityką krajową, to temat rzeka. Skupmy się na wyniku głosowania nad uchwałą w sprawie podwyżek taryf za wodę i ścieki na terenie Marek. To jest temat wpisu.

 3. mieszkaniec pisze:

  Tak jest. W Radzie miasta nie jest istotne do jakiego koła kto należy tylko co chce zrobić dla miasta. O ile chce zrobić. A Pan Werelich chce od samego początku jak w niej się pojawił. Nie jestem zwolennikiem PO, PiS też nie, a już uchowaj Boże wspólnoty. MSG po raz kolejny jest rozbita skoro jej radny Miechowicz głosuje za podwyżkami. Ale śledzę Radę jako całość i wczoraj była okazja zobaczyć komu zależy na mieszkańcach. Natomiast to głosowanie nie miało na nic wpływu, bo Pan Specjalski Dyrektor Wodociągów przy poparciu Burmistrza podwyżki i tak zrobi bez względu na wynik głosowania. Takie sobie państwo w państwie.

 4. Patryk pisze:

  Ilu jest radnych PO w Radzie?

 5. Gosia pisze:

  Panie Radny, ciekawi mnie, dlaczego radni PO głosowali przeciw

 6. MM pisze:

  Polityczne bicie piany. Rada znów podjęła uchwałę która NIE MA ZNACZENIA i żadnego REALNEGO skutku (podobnie jak ta wzywająca KRRITV do przyznania miejsca na multipleksie).
  Jak to już zostało powiedziane rada nie ustala stawek tylko wodociąg. To trochę tak, jak bym ja powiedział że stanowczo się nie zgadzam na areszt Julii Tymoszenko. Powiedzieć mogę, ale żadnego realnego skutku nie przyniesie. No ale może to jest sposób na przeciwdziałanie bezrobociu, wszak radni i urzędnicy ich obsługujący maja w ten sposób zapewniony cały dzień „pracy”.

  P.S.- Ciekawe czy już nasi radni nauczyli się korzystać z kupionego ( za bagatela 10 000zł) w tym celu kalkulatora do liczenia głosów? ;)

 7. Arkadiusz Werelich pisze:

  Radnych PO w Radzie Miasta jest 3, co miało wpływ na wynik głosowania. Głosowaliśmy przeciw, ponieważ argumentacja spółki Wodociąg Marecki nas nie przekonała. Uważamy, że podwyżki na tym poziomie są dla mieszkańców dużym obciążeniem. W sytuacji, gdy Marki walczą o przyłącza, aby uzyskać efekt ekologiczny, to nie jest dobra reklama i zachęta dla mieszkańców.

 8. Gosia pisze:

  Podzielam Pańskie obawy, choć mnie to akurat nie zniechęca. Czekam z utęsknieniem na wybudowanie przyłącza, by przestać płacić 24 zł za wywóz m3 szamba. Nawet po nowej cenie ścieki będą dla mnie co najmniej dwa razy tańsze. Zdaję sobie jednak sprawę, że inni mogą myśleć inaczej.

 9. Trochę o jakości dyskusji prowadzonej w ten sposób.

  Od dwóch dni „czeka” komentarz autorstwa „MM” do tej dyskusji. Zdążyły się pojawić kolejne posty, a ten wciąż nie zyskał akceptacji autora wpisu (bo to redaktor portalu lub autor konkretnego wpisu zatwierdza komentarze).

  Tutaj print screen z „poczekalni”-> http://www.marki.net.pl/pliki/2013/04/brakujący-komentarz.jpg

  Dla mnie może nie jest on po myśli autora postu, ale nie widzę też powodu, żeby się go bać.

  Nie pierwszy raz widzę taką sytuację – wpis najprawdopodobniej poczeka, aż „ostygnie” i zgubi się wśród innych. Dla mnie to trochę nadużywanie władzy moderatora, pytanie na ile to jest akceptowalne.

 10. Gregory pisze:

  Zaraz zaraz, jak to się nazywało…, wolność słowa ?

  Zdaje się że niektóre, mniej wygodne słowa są „wolniejsze” od innych.
  Taki kraj…

 11. k.bychowski pisze:

  @M.Szczepanowski
  1. Byłem chory – a w zasadzie dalej jestem – i nie zaglądałem do netu
  2. Większość komentujących to stali użytkownicy portalu i ich komentarze pokazują się automatycznie, natomiast jak się pojawia nowy nick to trafia do moderacji – znasz przecież mechanizmy wordpresa
  3. a jak coś wisi a nie powinno, to przecież można do mnie zadzwonić (lub zaSMSować) za co będę wdzięczny zarówno ja jak i autor komentarza ;-)
  pzdr.
  k.bychowski

 12. No nie znam tego mechanizmu z nickami, wiem, że zalogowani użytkownicy przechodzą bez moderacji. W każdym razie przepraszam – nie myślałem o Tobie. Widziałem, że Arek komentował wpis już po wpisie MM, więc śledził dyskusję. Teraz rozumiem, że mógł, ale nie musiał widzieć wpisu MM.

 13. TeN pisze:

  Głosowanie Radnych może i nie ma wpływu na stawki, ale na skład OSOBOWY spółki miejskiej, jej poczynań, dewastację ciągów komunikacyjnych, jej apanaże, wysokość zleceń opłacanych z budżetu Miasta/przez podatników i właścicieli nieruchomości/

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,574s)