Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Żołnierzy AK II Rejonu Celków

ul. Szkolna 9, 05-270 Marki,
22 781-11-29, sp2marki@wp.pl

Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Przetarg na rozbudowę „Dwójki”

Na oferty wykonawców tej bardzo ważnej inwestycji czekamy do 12 lutego.

- W ubiegłym roku szkolnym kształciliśmy 535 uczniów, w tym roku mamy już 600. W obecnym stanie lokalowym przyjęcie kolejnych klas wydaje się niemożliwe – mówiła w grudniu ubiegłego roku na łamach biuletynu Marki.pl Katarzyna Łempicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Liczymy, że sytuacja w „Dwójce” ulegnie diametralnej zmianie. Mareckie Inwestycje Miejskie – komunalna spółka, która realizuje inwestycje edukacyjne – ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rozbudowy, przebudowy i remontu placówki przy ul. Szkolnej. To kolejne postępowanie, które ma pozwolić mareckiej edukacji na lepsze funkcjonowanie. W ubiegłym roku oddaliśmy rozbudowaną i wyremontowaną „Jedynkę” przy ul. Okólnej. Niedawno zostały też podpisane umowy na rozbudowę przedszkola przy Dużej oraz budowę filii SP2 przy Okólnej. W toku jest także postępowanie na budowę szkoły przy Wspólnej (wpłynęła jedna oferta).

Na oferty dotyczące zaprojektowania i przebudowania szkoły przy Szkolnej Marecki Inwestycje Miejskie czekają do 12 lutego.

 - Mam nadzieję, że przetarg potoczy się bez niespodzianek i będzie można podpisać umowę z wykonawcą jeszcze w lutym, by cały harmonogram rozbudowy został dotrzymany. Już niedługo się przekonamy, czekajmy na dobre oferty od sprawnych wykonawców – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec podkreśla, że w podobnej formule była realizowania inwestycja przy Okólnej.

- Zebraliśmy dużo doświadczeń przy rozbudowie „Jedynki”. Wykorzystamy je, by prace jak najmniej wpływały na funkcjonowanie szkoły – komentuje burmistrz.

W planach są m.in. wybudowanie nowej części edukacyjnej, wyburzenie starej hali i budowa nowej, budowa nowego bloku żywieniowego. Po zmianach w koncepcji udało się tak zaplanować inwestycję, by pozostały oba boiska. Jedno z nich zostanie przykryte balonem i będzie mogło być wykorzystywane także w okresie zimowym.

Na czas robót przy Szkolnej klasy nauczania początkowego będą pobierały nauki w nowej filii przy ul. Okólnej.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,536s)