Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Przetarg na przebudowę ulic na Zieleńcu

Otoczenie ulicy Głównej i przyległych zmieni się nie do poznania.

W przyszłym roku skończą się problemy z brakiem odwodnienia w części dróg na Zieleńcu. W poniedziałek marecki ratusz ogłosił przetarg na kompleksową przebudowę ulic: Głównej, Wesołej, Strzeleckiej, Zachodniej, Wiśniowej, Wschodniej i Przyleśnej. – Po zmodernizowaniu ulicy Sowińskiego powstanie wygodny dojazd z Zieleńca do centrum Marek - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

W zakresie najnowszego zamówienia znajdują się m.in.: – remont Wesołej, Głównej, Strzeleckiej, Zachodniej, Wiśniowej, Wschodniej, Przyleśnej – budowa kanalizacji deszczowej i oczyszczalni wód opadowych – budowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia ulic – budowa sieci i przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych – przebudowa rowu – budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Głównej, Wesołej, Przyleśnej – budowa drogi rowerowej od ul. Przyleśnej do węzła drogi ekspresowej S-8 „Zielonka 2″.

Projekt był konsultowany z mieszkańcami Zieleńca przez Mareckie Inwestycje Miejskie, które wykonywały dokumentację.

Miasto sięga po fundusze zewnętrzne, by zrealizować tę inwestycję. Budowa dróg rowerowych ma zapewnione finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Zintegrowana sieć ścieżek rowerowych na terenie gmin Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka w ramach ZIT WOF”. Wczoraj informowaliśmy również, że Marki starają się o rządowe pieniądze z Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Nasz wniosek przeszedł ocenę formalną, w połowie listopada będzie opublikowana wstępna lista rankingowa. Konkurencja jest jednak bardzo silna, bo o 36 mln zł dotacji rywalizują 83 gminy.

Oferty w przetargu na przebudowę ulic na Zieleńcu zostaną otwarte 24 listopada. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa czynniki - cena oraz okres gwarancji i rękojmi (minimalny to 36 miesięcy, maksymalny 60 miesięcy).

To kolejne duże zlecenie drogowe przygotowane przez marecki ratusz. W tej chwili toczą się prace przy przebudowie ulic: Zygmuntowska-Zagłoby, powstają także dwa obiekty typu „parkuj i jedź” przy Sportowej i Dużej. Kończą się roboty przy Kołłątaja, Staszica i Równej. W pierwszej połowie roku zostały wykonane: Letnia, Niecała, Fiołkowa, Poprzeczna i Ziołowa. Na ogłoszenie czeka postępowania na przebudowę Kościuszki i Sosnowej.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 49, generowano: 0,519s)