Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Przetarg na prace wzdłuż ul. Szkolnej

Między Al. Piłsudskiego a Ząbkowską powstaną droga rowerowa i chodniki z prawdziwego zdarzenia.

Sowińskiego, Sportowa a teraz Szkolna – ogłaszamy przetargi, z których ucieszą się nie tylko piesi i kierowcy, ale również fani dwóch kółek. Niedawno informowaliśmy o ogłoszeniu postępowania na kompleksową modernizacją ul. Sowińskiego i budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Sportowej. Tym razem szukamy wykonawców na prace, które będą toczyć się wzdłuż ul. Szkolnej. Zamierzamy tam wybudować drogę rowerową, ciąg pieszo-rowerowy, a także chodniki.

- Wielu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 dojeżdża na lekcje na rowerze. Cieszę się, że niedługo przejazd wzdłuż ruchliwej ulicy będzie bezpieczniejszy – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Większość prac będzie prowadzona po północnej stronie ulicy. Po stronie południowej powstanie chodnik między Al. Piłsudskiego a ul. Konopnickiej. Droga rowerowa będzie mieć nawierzchnię asfaltową, chodniki – z kostki.

- Docelowo w przyszłości chcemy połączyć drogę rowerową z ul. Szkolnej z trasą dla rowerzystów, która będzie prowadzić wzdłuż obwodnicy Marek. Część prac już zrealizowaliśmy. Między Pogodnym Osiedlem a ul. Ząbkowską powstała nawierzchnia, przy krańcach której położyliśmy tzw. kostkę bezfazową właśnie z myślą o komforcie rowerzystów – dodaje Szczepan Ostasz, wiceburmistrz Marek.

10 października będzie wiadomo, kto wystartuje w przetargu na wykonanie prac wzdłuż Szkolnej. Tego dnia w ratuszu zostaną otwarte oferty na wykonanie prac. O wyborze zwycięzcy zdecydują trzy czynniki: cena, termin wykonania oraz okres gwarancji.

- Liczymy na to, że uda się uzyskać dofinansowanie tej inwestycji z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli pieniędzy dla aglomeracji stołecznej. Wniosek w tej sprawie już złożyliśmy, czekamy na rozstrzygnięcia – dodaje Szczepan Ostasz.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 45, generowano: 0,518s)