Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Przestrzeń publiczna przy al. Piłsudskiego

Już teraz powinniśmy się zastanowić jak będzie wyglądać miasto gdy powstanie w końcu obwodnica Marek, i jak zagospodarować aleje Piłsudskiego, w taki sposób, aby nie dzieliła, a integrowała poszczególne części miasta.

Trzeba w końcu „udostępnić miasto” mieszkańcom to znaczy dać atrakcyjny powód dla wyjścia z domu.
Dlatego wczoraj 5 marca na spotkaniu z dr Elżbietą Myjak-Sokołowską rozpoczęliśmy kolejny sezon owocnej współpracy z Wydziałem Architektury SGGW. Dotychczas studenci pracowali dla nas nad koncepcjami zagospodarowania zbiornika „Konne„, „Meksyk” oraz Parku Parku Briggsów.

W tym semestrze podnosimy poprzeczkę, na naszą prośbę studenci V roku zajmą się przestrzenią publiczną przy al. Piłsudskiego. Z niecierpliwością czekamy na pomysły młodych architektów.

Sylwia Matusiak
Zastępca Burmistrza Miasta Marki

Komentarze: 1

  1. G.M. pisze:

    Bardzo cieszę się, że pani Sylwia Matusiak stara się o zmianę wyglądu naszych Marek- sypialni i przelotówki ,co każdy widzi. Na pewno miło byłoby móc gdzieś wyjść z rodziną i przyjemniej przejść przez miasto zadbane i czyste. Martwi mnie jednak to czy te wszystkie projekty nie pozostaną jedynie pięknymi marzeniami na papierze, tak jak to jest w przypadku szumnych niedawno i wychwalanych przez Urzad planów budowy gimnazjum przy ul. Wspólnej. Dzieci w Markach przybywa…chcielibyśmy, aby nie musiały dojezdzac do warszawskich szkół w przepełnionych autobusach. Co z tym projektem? Już nieaktualny?

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,549s)