Propozycja zliberalizowania zasad funkcjonowania PSZOK-u.

Złożyłem na ręce Burmistrza Miasta Marki pismo w sprawie przyszłości funkcjonowania w naszym mieście Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jestem przekonany, że uda się wypracować rozwiązania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców. Z góry dziękuję burmistrzowi za otwarte podejście do tematu.

43014264_1976771539057433_3847099062834692096_o.jpg

42867030_1976771582390762_8161762971479965696_n

Komentarze: 1

  1. Mieszkaniec pisze:

    Miałem okazję ostatnio skorzystać z usług tego miejsca, i raczej miło tego nie wspominam. Chciałem tylko oddać elektrośmieci których trochę przez lata się nagromadziło w piwnicy, i tutaj zaczęły się już pierwsze problemy.
    Podjechał przed PSZOK, i na wejściu spotkałem panią w starszym wieku, która niczym rycerz zamku broniła swoim ciałem wejścia na teren. Widząc że wyciągam kilka dużych toreb elektrośmieci stwierdziła, że oni odpadów od firm nie przyjmują. Odpowiedziałem że to odpady prywatne, co spotkało się z całą serią dociekliwych pytań m.in o konkretne miejsce zamieszkania (a wtedy już obowiązywało RODO).
    Po wstępnym przepytaniu jak na przesłuchaniu jeszcze przed wejściem pani postanowiła sprawdzić zawartość toreb. Zobaczyła starą maszynę elektroniczną do liczenia, na której widok stwierdziła że jej zdaniem to… kasa fiskalna. Kolejna seria pytań, i mimo wielu wątpliwości szanowna pani chyba odpuściła temat domniemanej kasy fiskalnej. Potem pojawił się kolejny „problem”, ponieważ część rzeczy rozkręciłam w taki sposób, aby nikt nie mógł tego potem sprzedać na części lub zrobić z twego inny użytek zarobkowy. Problem wybierania co ciekawszych „fantów” i puszczania ich na rynek w postaci np.części jest powszechnienie znany. To też się szanowniej pani nie spodobało, ponieważ usłyszałem że elektroodpady oddaje się w całości! I tu już podpadłem na całości, ponieważ szanowna pani stała za mną przez cały czas jak wypakowywałem torby do kontenera. Czułem się tak, jakby to oni robili mi łaskę że cokolwiek przyjmą, i jeszcze dodatkowo traktują mnie jak przestępcę oraz intruza który próbuje coś wyłudzić.

    To miejsce zdecydowanie nie jest dla normalnych ludzi.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 67, generowano: 0,546s)