Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Projekt 3XR bliski dofinansowania

Pozytywnym wynikiem zakończyły się negocjacje w sprawie dofinansowania do projektu RODZINA RELACJA REINTEGRACJA – Innowacyjny model usług społecznych.

Projekt o wartości prawie 1 mln złotych zakłada zwiększenie dostępu do bezpłatnych form pomocy dla naszych mieszkańców.

- W ramach projektu zostanie utworzony Marecki Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie, w którym całkowicie bezpłatnie będziemy mogli skorzystać z usług prawnika, psychologa dziecięcego, psychologa dla dorosłych, psychoterapety i doradcy osób niepełnosprawnych. Dla bardziej wymagających zaplanowano terapie rodzinne oraz terapie par i małżeństw – wyjaśnia Magdalena Rogalska-Kusarek, kierownik mareckiego OPS.

Odbędą się również ciekawe spotkania tematyczne dla rodziców pragnących podszkolić warsztat rodzicielski.

Zaplanowano także rozwój mieszkalnictwa w postaci powołania do życia pierwszego w powiecie (w takiej formie) mieszkania chronionego, dla osób znajdujących się w szczególnej potrzebie. Mieszkaniem zarządzać będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach.

Uzupełnieniem oferty będą tzw.”rodziny wspierające” – czyli rodziny powołane przez Burmistrza Miasta Marki do podtrzymywania właściwych więzi i relacji w tych rodzinach, którym z różnych powodów nie wiedzie się najlepiej. W tym czasie będzie realizowany także program „Odzyskać Dziecko” i skierowany zostanie do rodzin, które znalazły się w kryzysie z powodu rozłączenia z dzieckiem tj. umieszczeniem go w rodzinie zastępczej lub domu dziecka.

Realizatorem tego zadania będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,529s)