Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Pro Masovia dla mareckich seniorek

Medale zostały wręczone podczas dorocznej wigilii seniorów.

W ostatni czwartek sala w Hotelu Mistral pękała w szwach. Tego dnia odbywała się bowiem wigilia mareckich środowisk senioralnych. Ale był jeszcze jeden ważny powód, by przyjść na to wydarzenie. Trzy mareckie seniorki zostały uhonorowane przez Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego – medalami „Pro Masovia”. Jest to wyróżnienie przyznawane tym osobom, które przyczyniły się do rozwoju naszego województwa.

Medal pamiątkowy i dyplom wręczony w imieniu marszałka przez Karola Małolepszego otrzymały:

- Zofia Krupa, była przewodnicząca koła nr 14 w Markach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów;

- Henryka Kruszewska, przewodnicząca koła nr 14 w Markach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów;

- Ewelina Kryszkiewicz, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach.

Podczas czwartkowej uroczystości najlepsze życzenia seniorom złożył burmistrz Jacek Orych. Samorządowiec wręczył podziękowania zespołowi muzycznemu „Sokoły”, tworzonemu przez członków środowiska 60+. Są to osoby, które występują charytatywnie, jeżdżą do domów opieki, grają i śpiewają dla pensjonariuszy, występują w Warszawie i Markach, a próby mają w Centrum Aktywności Fabryczna 3.

Życzenia zgromadzonym złożyli także szefowie poszczególnych organizacji seniorskich.

Kolejnym elementem wigilijnego spotkania były występy artystyczne. Na scenie pojawili się soliści z MOK, Grupa Wokalna MOK oraz Grupa Wokalna Klubu Seniora. Po tej części spotkania rozpoczęła się tradycyjna wigilia, zainaugurowana przez księdza Kazimierza Sztajerwalda. Seniorzy podzielili się opłatkiem, a także wspólnie śpiewali kolędy. Dodatkowym elementem był także występ Trio z Targówka.

Galeria

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,674s)