Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Prawdziwa impreza dla prawdziwych twardzieli. OFF ROAD MARKI 2016. BYŁA MOC!

Szanowni Państwo,

22.10.2016 r. odbyła się po raz pierwszy w Markach – i zapewne po praz pierwszy w naszym powiecie – prawdziwa impreza dla prawdziwych twardzieli – OFF ROAD MARKI 2016. JEST MOC!

Na pokaz możliwości samochodów terenowych i SUV-ów do Marek przyjechało ponad 30 specjalnie przygotowanych na ten czas aut. W iście off roadowych warunkach – w błocie, glinie, przy padającym deszczu odbyły się konkurencje sprawdzające umiejętności kierowców i wytrzymałość ich maszyn. Trasa wiodła poprzez doły, podjazdy i najazdy, zeskoki i trasy w których auta grzęzły aż po osie kół. W przerwach między edycjami można było posilić się kiełbaską i karkówką z grill’a. Była też gorąca kawa i herbata. Specjalnie na to wydarzenie gospodynie ze Stowarzyszenia „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” przygotowały dla uczestników imprezy gorący żurek. Wszyscy zajadali się wyśmienitym daniem i nie mogli nadziwić się wybornemu smakowi potrawy.

Uczestnicy imprezy oraz mieszkańcy, którzy mimo off roadowych warunków zdecydowali się pokibicować zawodnikom byli bardzo zadowoleni. Jak mówią – z niecierpliwością będą oczekiwać na kolejne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”.

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie tej imprezy, umożliwiły nieodpłatne skorzystanie z terenu oraz ufundowały wspaniałe nagrody. A są to:

Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA

MAXI 4×4 – Dawid Paciorek

OSK Darek – Dariusz Chmielewski

TOYOTA Marki

R&M Micharelli – Robert Mielczarek

ARMAR – Artur Rytel Andrianik

RESTORFX – Jakub Matuszkiewicz

 a także

Renata Lipka

Maciej Szkudlarek

Wojciech Czapliński

Krzysztof Banaś

Agnieszka Szafrańska

Ewa Michalak

Krzysztof Wasikowski

Grzegorz Staniszewski

oraz Radni Miasta Marki

 Anna Grochowska

i

Tomasz Paciorek

Dziękujemy również mareckiej Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie terenu.

 Jeśli chcesz obejrzeć:
przejazd z trasy nagrany z auta
reportaż z imprezy przygotowany przez lokalną telewizję internetową Tuba Marek
więcej zdjęć na FB
Udział w pokazie jak i przygotowany dla wszystkich uczestników oraz kibiców imprezy poczęstunek był bezpłatny i został pokryty ze środków sponsorów oraz przez Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA”.

 

Galeria

Komentarze: 4

 1. Mieszkaniec pisze:

  Mam pytanie które mnie nurtuje to obejrzeniu zdjęć. Bez żadnych głębszych podtekstów, takie spontaniczne: Czy Pana zdaniem każda impreza w tym mieście (nawet ta prywatna, ale teoretycznie organizowana na ogółu) wymaga obecności księdza z kropidłem?
  Moim zdaniem sytuacja w tym przypadku wygląda trochę zabawnie, i tak się zastanawiam gdzie są granice tego co jeszcze jeszcze można traktować poważnie, a co wygląda już bardzo niepoważnie.

 2. Drogi Mieszkańcu Marek, Stowarzyszenie Marki-Pustelnik -Struga w swoich coraz liczniejszych szeregach skupia działaczy dla których normy i zasady postępowania zarówno w życiu prywatnym, służbowym jak i w działalności społecznej oparte są na Dekalogu i na nauce rzymsko-katolickiego Kościoła. Obecność na tym wydarzeniu kapłana – proboszcza największej i najstarszej mareckiej parafii jest dla Stowarzyszenia zaszczytem i honorem.

  Zbigniew Paciorek

  Prezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga.

 3. Mieszkaniec pisze:

  Absolutnie moim celem nie było wnikanie kto i co wyznaje. Żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo postępować tak jak uważa za stosowne.
  Zastanawiam się tylko, czy w tym przypadku nie nastąpiło coś, co powierzchnie nazywa się przerostem formy nad treścią. Rozumiem że intencje organizatorów były szczere, zgodne z ich przekonaniami życiowymi, ale w moim subiektywni odczuciu moim najszczerszych i najlepszych intencji przybrało to formę mało poważną.

  Jako mieszkaniec tego miasta mam tylko obawy, ze mogą być w przyszłości podejmowane próby przeszczepiania podobnych obyczajów na inne imprezy organizowane przez miasto. I nagle się może okazać że np. każde wyświetlenie filmu latem w parku miejskim czy rozpoczęcie festynu dla dzieci na stadionie będzie obowiązkowo poprzedzone modlitwą oraz poświęceniem obecnych przez księdza

 4. Wojtek Giemza pisze:

  Chciałem zauważyć, że impreza ta była organizowana przez Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga a nie przez Urząd Miasta. Jak wcześniej napisał Pan Zbigniew Paciorek fundamentem Stowarzyszenia są wartości Chrześcijańskie, a te niczego złego nie uczą. Uczestnictwo księdza w tym spotkaniu nazwał Pan mało poważną formą. Zastanawiam się co w tym było mało poważne? Czy uważa Pan, że w tej ilości osób które się dobrze bawiły wszyscy to gorliwi katolicy? Choć chciałbym żeby tak było to z pewnością wielu ma inny światopogląd, ale z tego powodu nikt nie był wyproszony czy w jakiś sposób napiętnowany ? zresztą tak naprawdę nie miało to najmniejszego znaczenia. Stowarzyszenie ma wiele celów wspólnych z kościołem stąd obecność kapłana jest u nas zawsze mile widziana. Czy ksiądz, tylko dlatego że jest księdzem to nie może mieć własnych zainteresowań, nie może spędzić wolnej chwili w inny sposób niż tylko jako sługa Boży? Skoro śledzi Pan Marki.net to może warto przyjść raz na imprezę Stowarzyszenia i okaże się że ten ksiądz co wg Pana mało poważnie wpłynął na to spotkanie okaże się fajnym kompanem do rozmowy.
  Wojtek Giemza
  Członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,708s)