UKS Sanchin

Uczniowski Klub Sportowy SANCHIN
ul. Okólna 14
05-270 Marki

606 68 38 30
wpgoju@wp.pl

Pokaz UKS „SANCHIN” w Decathlonie

Obraz 078W sobotę tj. 04.12.2010 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego SANCHIN zostali poproszeni o wykonanie pokazu Goju Ryu Karate Do w trakcie bloku promocyjnego nowo otwartego Megasklepu Sportowego Decathlon. Występ składał się z trzech części i połączony był z prezentacją multimedialną na temat historii Goju Ryu od momentu jego powstania po dzień dzisiejszy.

W pierwszej części zaprezentowała się grupa początkująca, dając pokaz technik podstawowych oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. Następnie grupa średniozaawansowana wykonała Kihon dwu i trzyelementowy oraz San Dan Uke Kumite, jako wprowadzenie
do dalszej części występu. Na zakończenie zaprezentowała Kata Gekisai Ichi oraz Saifa, aby zilustrować zebranym różnicę pomiędzy poziomem rozpoczęcia nauczania w czasach obecnych oraz w przeszłości.

Grupa zaawansowana rozpoczęła pokaz od kombinacji Kihon cztero i pięcioelementowego, a następnie przeszła do demonstracji technik z partnerem czyli Kumite. Aby zademonstrować widzom siłę technik wykorzystano tarcze treningowe.

Na zakończenie ja wykonałam Kata Sanchin z asystą shihan Piotra Wysockiego (5 Dan) oraz pokaz elementów samoobrony, który spotkał się z owacją publiczności. Shihan Piotr zademonstrował Kata Seisan wraz z interpretację ruchów tej formy oraz ćwiczenia Hojo Undo, tym razem asystentem był sensei Karol Piątkowski (1 Dan).

Cały występ naszego klubu trwał 50 minut i został nagrodzony gromkimi oklaskami tłumnie zgromadzonej publiczności. W tym miejscu chcę podziękować wszystkim uczestnikom pokazu za zaangażowanie, a rodzicom naszych zawodników za przywiezienie ich pomimo niesprzyjających warunków pogodowych – DZIĘKUJĘ. To była dobra robota.

Więcej zdjęć na www.karate-marki.pl

Prezes UKS SANCHIN
Monika Wysocka (3 Dan)

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,586s)